Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lókedvelők/tenyésztők/tartók!...

Lókedvelők/tenyésztők/tartók! Mi a véleményetek az arab lovakról, konkrétan a shagya arabról?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek küllemre és hallottam/olvastam, viszonylag szívósak, nem túl betegesek. Ez igaz?

A másik nagy kérdés, hogyha esetleg ilyen lovat választanék, érdemes-e a bábolnai ménesből.



#ló #arab #shagia
2015. júl. 3. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk elég sokáig (évekig) vendégeskedett két shagya kanca, úgyhogy szerintem tudok válaszolni. Arab ló lévén nagyon szívós lovak. Nagyon okosak, intelligensek, gyorsan tanulnak. Elég finom lelkületű lovaknak tartom őket, viszont jóindulatúak. Nagyon nagy a mozgásigényük, tehát ez nem az a ló, amit napi 1-2 óra munkával le lehet kötni, 1 óra alatt épp csak bemelegszik, nem hiába használják őket főként távlovaglásra, távhajtásra. Nagyon fontos neki a terepezés, lehetőleg 2-3 alkalommal is egy héten. Ugró lónak sem utolsók, viszont nem egy nagydíj szintű lovak.

Amíg nálunk voltak egyik se volt beteg, max egy-két külsérelmi dolog pl lehúzza magát a boxban és hasonlók.

Shagyanak elég sok formája lehet, vannak fogatra jobban alkalmas lovak, ezek magasak, kicsit nagyobb rámájúak, meg van egy finomabb kisebb változat is, az inkább lovaglásra alkalmas.

2015. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Semmi "versenyzős" szándékom nincs egyébként, pont hogy terepezni szeretek, csak lazán, kötöttségek nélkül. :D

2015. júl. 4. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!