Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sürgősen, konkrétan 7 napon...

K.patrik96 kérdése:

Sürgősen, konkrétan 7 napon belül kellene 2 ló számára istállót, helyet teremtenem, minderre 60000. - forintom van, hogyan tudnám megoldani? Segítségeteket köszönöm. Ha faanyagunk lenne, a munkaerőt már meg tudom oldani.

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyiől max a legelőre beállót tudsz csinálni ideiglenesen. Falnak jó OSB lap is. a tetejét megoldhatod hullámpalából, az oszlopokat meg le kell fúrni legalább 1m mélyen, hogy stabil legyen. ennyiből hirtelen ennyit lehet összedobni, esetleg bontott téglából tudsz építeni, de az nem tudom mennyiből jönne ki.
2014. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
osb rohadtul nem jó falnak, mert szilánkosan törik!
2014. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Téglával az a baj, hogy ha a bontottat is nézem felénk 80 Ft körül megy/db tehát, ha csak 1000ret számolunk is, ami nem is sok...már túl léptük és még nincs meg a kötőanyag. :)

Úgyhogy tényleg max egy zárt beálló oldható meg csak ami gyors és olcsó is. Hullámpala az jó ötlet 600 Ft/db az átlag ára a használtnak. 2 lónak viszont összesen legalább 40-50 m2 lenne a tető, ami kb 35 pala (21.000 Ft használtan, újan méreg drága).

Vagy van az a variáció, hogy leburkolod bitumenes nehéz lemezzel (nekem is az van, tökéletes). Ez 10 m2-es tekercsekben van, felénk 5.000 Ft egy tekercs. Viszont ez alá teljesen le kell burkolnod a tetőt (pl. OSB lappal), mert ez ugye hajlik önmagában.

Ha kettőt csinálsz külön akkor kell legalább 8 oszlop(kb 800 Ft/m), 6 gerenda (700 Ft/m) legalább. Attól függően mivel feded be kellhet tetőléc (100 Ft/m). Pala alá elég fél méterenként tenni, egy 40 m2-es tetőre ez kb 80 méter léc.

Csavarok, szögek még egy pár ezer Ft.

Az oldalát megoldhatod úgy is, hogy vannak olyan raklapok, aminek nem rácsos a teteje, hanem egy kb 1 centi vastag fa lap. Gyárakból elég könnyű kunyizni, szét szeditek és az a lap tökéletes burkolni kb 1,2m x 1 m-esek. Az osb lappal az a bajom oldalnak, hogy ha nem bántja a ló tökéletes, de ha átrúgja fűrészfogasra törik és amikor húzza vissza a lábát szét vagdoshatja.

Ha bármi kérdésed adódik írj nyugodtan, sőt, ha közel vagy még építeni is szívesen elmegyek. :)

2014. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ki fogtok röhögni, nálunk a ló legelőn lévő beállója oldala szövet anyagból van és kukorica szárral van körberakva. Ez ilyen 2 az 1ben megoldás, mert elég vastagon van rakva és szélálló, ha meg épp kedve tartja, akkor falatozik belőle. Persze van épített istálló is, de oda télen is csak éjszakára megy be.



Amúgy meg oszlopok kellenek és jó széles deszkák, ebből építesz egy jó kis bódét, a tetejének csinálsz mondjuk a hátsó oldalra egy kis lejtés, fedheted hullámpalával, vagy szintén deszkával, viszont akkor a deszkára célszerű valami egybefüggő gumis anyagot rakni, hogy a vizet levezesse. Sajna ez sem jön ki 60 ezerből, legalább is azon árak szerint miket én néztem, de ha tudsz olcsón szerezni alapanyagot, akkor megoldható

2014. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, nincs rajta röhögni való szerintem, bár elsőre megmosolyogtatott, az tény. :) Fontos, hogy feltalálja magát az ember, bármely feladatban. Olyasmi jelleggel képzeljem, mint a régi filmekben a nádkunyhók, csak kukoricával?:D
2014. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor már kocka szalmabálából is meg lehetne csinálni, nem? :)
2014. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem az akác oszlop közötte fenyő gerenda azon osb lap három oldalról zárt beálló vált be, a tetőn használt hullám palaval. Az osb törik, de ha nincs bezárva a lo nem megy neki. A szêlét be festettem fáradt olajjal, hogy ne rágja meg. 2 éve télen - nyáron itt van a lovam, es kutya baja.
2014. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!