Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Iskolalóval csatlakozás?

Iskolalóval csatlakozás?

Figyelt kérdés
Mennyivel nehezebb mint egy olyan lóval aki nem iskolaló és még aki tud informáciokat adni az legyszi irja le.Normalis valaszokat kerek😀🐴

2015. júl. 8. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Szia. Meg a régebbi lovardamban mind a 9 loval megcsináltam. Csak ugy erdekessegbol(az edző jelen volt es o mondta a feladatokat...) 9-bol 3 2 perc alatt odajött es jott utánam... Persz nem azert mert csoda történt es csatlakozott hozzam hanem azert mert agyas volt es tudta "ha hamar odamegyek, nem nyuznak engem tovább es mehetek vissza a legelőre". Kb 3 mal volt tenyleg élmény csinalni. Ok nem is jottek oda a semmiért es nem is kellett veluk 30 percet"szenvedni". A maradék meg kin szenvedés volt.... De meglett, persze nem olyan eredménnyel amire büszke lettem volna...


(vezetoszarral csinaltam. Palcaval nem jo se lónak se embernek, persze embernek igy konnyebb de a belső érzés nem az igazi😒)


korkaramban amelyik lo a legtöbbet jott utánam az 3-5 perc volt... Szoval ez nem tart orokke.


de ha lovagolod azt a lovat jol es sokat dolgozol vele esetleg a vegen felülsz egy kicsit szőrén lepni, ugetni es aztán leszallsz simogatod akkor garantaltan( ha tenyleg jol dolgoztál vele) jonni fog utánad. Megáll ha teis megallsz. Es meg üget is. Nekem ez igy 15 perc utan is mukodott😊 (de addigra mar sokadjara lovagoltam azt a lovat😊.)

2015. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Normális választ normális kérdésre várjál el csak !

ad 1 te is csak egy vagy a sok bezsongott tinilány közül, nem vagy szakember,azért kár belekezdeni h elrontsd a lovad és más szenvedjen vele utána


ad 2 egy iskolalovat mindegyik hülye ide -oda rángatja , ha te meg is tudnál neki valamit tanítani,jönne a többi és romba döntené. Tehát ezért nehezebb bármit iskolalóval mint egy állandó 1 lovas alatt dolgozó lóval.

2015. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyival nehezebb, hogy ha az edző nem áll ott, és mondja, mit csinálj, csinálhatod-e, akkor szigorúan tilos megpróbálni is... Ha meg az edző (vagy a ló gazdája) megengedi és irányít, akkor az ő dolga felmérni, hogy ez mennyire lehet bonyolult a lóval...
2015. júl. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maga a csatlakozás szín tiszta etológia. A másik, hogy folytonos megerősítés kell. Az, hogy te meghajtod a lovat körkarámban, aztán követ pár kört az nem nagy eredmény, meg úgyis megunja, komolyan bízni úgy sem fog. Ennél azért több kell. A másik, hogy nagyon sok ló nem hagyja magát csak úgy elküldeni. Gondolok arra, hogy kifogsz egy makacsabbat és elkezded hajtani, akkor a ló egy idő után megunja a körözést és neked megy, sunyít, befele támad. Ilyenkor mit csinálsz? Ha kimenekülsz, akkor a ló nyert és akkor nem hogy pozitív irányba ment volna a dolog, de megerősítetted a lovat abban, hogy ő van magasabb pozícióban. Ha bent maradsz, akkor vagy nem lesz semmi és csak fenyegetőzés volt a ló részéről, vagy tényleg neked megy és akkor nemárt tudni védekezni (pl ostorral ráverni), hogy észrevegye magát.


Akik így foglalkoznak lóval, azok többször is csinálják és tovább tudják vinni a dolgot, mint fej lógatás, rágcsálás, követés. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor iratkozz be egy kurzusra.

2015. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!