Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovat megyek nézni és fel...

Ha lovat megyek nézni és fel is ülök rá, akkor mennyi ideig illik lovagolni maximum?

Figyelt kérdés
2015. júl. 11. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg jól esik!
2015. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30-40 perc reális, de max 1 óra legyen. Érdemes már neked pucolni, nyergelni, hogy lásd hogy viselkedik, nem-e hevederiszonyos. Illik rendesen bemelegíteni, ami idő. Aztán csinálj vele pár alapvető gyakorlatot, patanyomfigurát (érdemes edzőt vinni), mindkét kézre vágtázz vele, csinálj ugrásváltást. Ha ugrólovat keresel akkor akadály felett is próbáld ki.

Lehet megpróbálnak sürgetni a döntéssel, meg lehet rámondják, hogy csak ingyen lovagolni akarsz. Ilyenkor határozottan közöld, hogy te a számodra legideálisabb lovat keresed és ki kell próbálnod párat, hogy dönteni tudj. Ha nem azt a lovat veszed meg, akkor is illik szólni, hogy mégegyszer Köszi a

2015. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Köszi a lehetőséget, de más lovat választottál.
2015. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az eladóval ápoltattam, nyergeltettem, hogy lássam, mihez van szokva a ló és ahhoz hogy viszonyul. Vele is lovagoltattam a lovaglás elején, hogy lássam, mit alkotnak együtt, milyen munkát végez a ló, mire számíthatok és azután ültem csak fel. Igazából egy pár perc alatt fel lehet mérni a lovat, de mivel a saját lovas alatt már ment, így 20-30 perc biztosan elég, vagy amennyit még szükségesnek érzel ahhoz, hogy döntést tudj hozni (mivel nem azért megy oda az ember, hogy ingyen lovagoljon).
2015. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. A tulaj üljön fel, lásd, mit tud a ló, hogyan dolgozik, mit reagál egy-egy segítségre, egyáltalán ilyen segítségekkel van lovagolva, stb-stb. Ez után ülsz fel, 10-30 perc elég kell, hogy legyen, az 1 óra már tényleg az ingyen lovaglás kategóriába hajlik.
2015. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én először csak egy kicsit földről dolgoznék vele, hogy megnézzem, hogy megy futószáron, hogy viszonyul az ostorhoz stb. és aztán egy 20-30 perc lovaglás.
2015. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!