Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki, milyen ruhába ("felszerelé...

Ki, milyen ruhába ("felszerelésbe") lovagol?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tőletek megtudni, hogy ti milyen ruhában lovagoltok ?

Ugy értem hogy rendesen lovagló nadrág, lovagló csizma stb ?


Vagy elég egy "tréning nadrág" stb ?


Én nem sokára kezdek el lovagolni... És nem tudom hogy mibe menjek !


Szóval ki-miben szokott ? :)


2010. márc. 6. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Rendszeres lovaglás esetére mindenképpen célszerű beszerezni a nadrágot és a lábszárvédőt. Viszont a te esetedben sztem eleinte bármilyen nadrág megteszi, ami nem csúszós anyagú,tehát nem tud felcsúszni a lábszáradon. Fontos a cipő, mindenképp lapos talpú legyen. Na és természetesen a kobak. Mindenképp!

Van olyan lovarda ahol adnak, de ha hosszútávon gondolkodsz a lovaglásban, mindenképpen érdemes beszerezni egy sajátot. Azt hiszem ennyi.

Sok örömet a lovagláshoz:)

2010. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előszőr elég lesz a "sima" nadrág, ami feszül , de nem farmer!!

Kobakot is minden képpen vegyél , és egy lábszárvédőt, mert nem biztos hogy adnak , bár ha már elkezdesz lovagolni akkor vegyél lovaglónadrágot, lovaglókesztyűt.


A többit majd elmondják úgyis , hogy mi az amit minden képpen kell venned !


Én 9 éve lovagolok , már az elején megvettem mindent , de persze ki is nőttem őket , de nem baj !

2010. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lovaglónadrágba, lovaglócsizmába, lovaglókesztyűbe, kobakba (utálom de sajna muszáj).

8éves korom óta verseny szerűen díjugratok.

24/L

Jó lovaglást:)

2010. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mióta az eszemet tudom, lovagolok:

Lovaglónadrág, csizma, kesztyű, kobak és lábszárvédő, éne ebben érzem magam a legjobban és a legnagyobb biztonságban.

Ha tényleg most kezded, akkor neked elég lesz egy tréningnadrág, ami feszül rajtad, egy póló, rajta egy vastagabb pulcsi és mellény, amíg ilyen hideg van. A vastag kabát nem jó, mert nem tudok jól tartani a kezeidet, és egyszerűen elfáradsz. A cipő olyan legyen, aminek jó vastag talpa van, és jó meleg legyen, de azért könnyen mozogjon benne a lábad. Kesztyűt is vigyél, ha fázós a kezed, de elég egy vékony cérnakesztyű.

Ha gondolod, beszéld meg a szüleiddel, és menjetek el a Decathlonba. A lovas részlegen vannak elég jó cuccok kezdőknek, viszonylag jó áron. Például a lovaglónadrágjuk egész jó, és kobakot is tudsz ott venni, bár jobb, ha igazi lovasboltban vagy nagykereskedésben veszed.

Egy dolog van, amit soha nem hagyhatsz otthon: a kobak! anélkül soha sehová!

sok sikert, jó szórakozást!

2010. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Én azt szeretem ha rajtam bőrszerkóban lovagolnak!
2010. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
melegítőnaci, sportcipő, póló.
2010. máj. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lovaglónadrág, magasszárú lovaglócipő. chaps (lábszárvédő), lovaglókesztű, kobak.
2011. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lovagló naci, kobak, bőr csizma, bőr kesztyű, védő mellény, én 7 éves korom óta verseny szerűen lovagolok, és edzésekre is ugyan olyan szintű cuccokba vagyok, mert ki tudja mikor esek le, és ha veszel lovas cuccukat, akkor ne ilyen bóvlit, mert annak nincs értelme, ha fél áron megveszed a sz*rt és ha meg leesel mehetsz az ügyeletre, mert semmit nem védett pl.:a kobak...:)
2011. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először elég egy feszülős nadrág, de később lovaglónadrág.Soha ne vegyél fel farmert ! Lovaglócsizma is kell, de egy lovaglócipő meg egy lábszárvédő is tökéletes.Jobb a két pulcsi, egy mellény, mint a pulcsi és a kabát.Lovaglópálca is hasznos.A kobak is nélkülözhetetlen, mert ha leesel, akkor csak ez védi a fejed.Mindig olyan szorosra állítsd be a kobakod, hogy soha ne csússzon le.


Szóval:

lovaglócsizma (vagy lovaglócipő és lábszárvédő), kobak, feszülős nadrág (később lovaglónadrág),kesztyű (hogy ne csússzon ki a szár a kezedből).


Felső öltözék

Jó időben:póló,vékony mellény ( ha esni kezd).

Rossz időben:két pulcsi, egy mellény.


Ami hasznos:,

lovaglópálca, védőmellény

2012. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!