Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora és milyen fajtájú...

Mekkora és milyen fajtájú pónira ülhet fel egy felnőtt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kisebb fajta felnőttet (értsd: nem két ajtós szekrény) egy haflingi például simán elbír.
2015. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez inkább attól függ, hogy milyen magas és hány kg vagy. Ha könnyű és alacsony akkor egy kisebbre is felülhetsz (pl ha csak 150 cm vagy akkor simán felülhetsz egy 140 cm-es pónira), de ha magas vagy vagy nehezebb akkor nem biztos hogy egy póni a legjobb választás. Általánosságban egy ló súlyának 20%-át képes komolyabb megterhelés nélkül vinni. Ezen adatok hiányában csak hozzávetőlegeset tudok csak mondani. Egy welsh póni vagy haflingi (bár az már nem póni) jó méret lehet.
2015. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Welshre gondoltam én is, mert tetszenek. Olyan 85-90 kilót kellene elbírnia. Persze nem hajszolva lenne csak nyugis terepen, kis kikapcsolódásként.
2015. júl. 25. 10:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Felnőttként miért ragaszkodsz pónihoz egyébként?
2015. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem a Welsh nyerte meg a tetszésemet. Azért mertem erre gondolni.
2015. júl. 25. 10:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Sportpóni, Haflingi, Hucul, Welsh Cob D változat:)
2015. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a Hucult ajánlanám, főleg, ha terepezésre kellene.
2015. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nem úgy értem, hogy a welsh pónihoz miért ragaszkodsz, hanem hogy miért nem lovat veszel felnőttként? :D

Nem bántásból, csak magamból kiindulva, én biztos lovat szereznék felnőttként, ezért fura.

2015. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2. Vagyok a welsh póni lehetséges, de minél nagyobbat vásároljál lehetőleg illetve azért ne terheld túl. De ezeket látni fogod majd a legjobb ha a kiválasztod a neked szimpi lovat és amikor elmész megnézni akkor vigyél magaddal vki hozzáértőt. (Pl. Edző stb.) :)
2015. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Welsh-ből Mo-on általában a kisebb kategóriákat kapni, a D-t, cob-ot nem nagyon. Én azt mondom, hogy egy cirka 90 kilós lovasnak kicsi egy ekkora póni, főleg a sportpóni. Most nagyon menő a hucul és társai, de szerintem akkor se az igazi a nagydarab férfi a kicsi lovon... Sportpónin meg aztán főleg. Úgy meg aztán végképp, hogy kezdő is vagy (gondolom).
2015. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!