Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam csüdje és a csüd...

Laura9810 kérdése:

A lovam csüdje és a csüd izülete be van dagadva mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Gondoltam már arra is hogy meghúzhatta ezért bekentem zöld ló balzsammal meg hideg vízzel locsoltam meg borogattam és ezek valamennyire levitték a duzzanatot. Tegnap már nem sántított és ugrált a karámba és úgy gondoltam hogy elviszem sétálni terepre úgy hogy nem ülök rá. Nem volt semmi probléma de ma reggelre nagyon csúnyán bedagadt neki újra. Sántítani csak pár lépést sántít utána normálisan megy. Valaki nem tudna valami jó módszert hogy meggyógyuljon? Mit lehetne vele csinálni? Remélem nem ínszalag szakadás :(

2015. aug. 2. 10:20
 1/6 A kérdező kommentje:
elfelejtette oda írni hogy meleg a lába ahol fel van dagadva
2015. aug. 2. 10:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Állatorvos!?
2015. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Minnél hamarább kérdezd meg az állatorvost!
2015. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a csüd van begyulladva, akkor valószínűleg nem szalagszakadás, de akkor is azonnal állatorvos!!! A ló legfontosabb szerve a lába, nagyon vigyázz rá, ne ezen akarj spórolni, mert komolyabb baj is lehet, ha nem látja orvos, és akkor az életedet ráköltheted, és nem is biztos, hogy helyrejön.


Addig is hűtsed, kíméljed (én karámba se tenném, ha ugrálós fajta), a napi mozgása esetleg kézen sétálva meglehet, de semmiképpen ne terheld.

2015. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is állatorvos és min. egy pár nap boxfogság, mert lehet hogy a karában való ugri-bugri nem tett valami jót a lábának.
2015. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sima szűrődés annak a mozgástól le kell mennie , ha nem múlik a hűtéstől sem,melegszik is akkor más jellegű dolog. Nem feltétlen szalagszakadás, sokkal valószínűbb egy húzódás vagy rándulás.Ha nem múlik pár nap alatt érdemes hívni az állatorvost.
2015. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!