Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fogok venni egy lovat hobbiból...

Fogok venni egy lovat hobbiból. Egyenlőre teljes kezdő vagyok. Elfogok kezdeni tanulmányozni. Első lépésben pár adatok kell tudnom. Megoldjuk?

Figyelt kérdés
Tehát mi az a fogalom hogy zab? A takarmányra van mondva. ez mit tartalmaz és egy felnőtt középméretű lónak ami lovaglásra és kocsihúzásra van használva heti pár alkalommal, annak mennyit kell kapnia, és mi mennyibe kerül nagyjából. Éves szinten mennyire jön ki egy lónak a takarmányozása? Köszönöm.
2015. aug. 6. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Külföldi vagy? :)
2015. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Nos, hát ha mondjuk Haflingit veszel ami ideális kezdő lónak, akkor annak nem kell sok zab. Hetente mondjuk háromszor adj neki, és közepes adagot, vagyis fél vödörnyit. Máskülönben szénát és füvet is kapjon!Legyen hetente egyszer előtte nyalósó tömb! Legyen előtte legalább egy teli vizes vödör! Ha boxban fogod tartani, ne legyen kikötve!

Ezeket írd fel, és ha követed a tanácsaimat, akkor jól fogsz boldogulni! Nekem is van lovam!


Puszi: Luca

2015. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A zab egy gabonaféle, zabot tartalmaz. Olyan, mint neked a rizs, csak ne főzd meg nekik. A lovak nyersen szeretik. Napi fél liter max, kapjon rendesen szénát (napi 15 kg mondjuk). Ha lusta, lehet 1 liter. Menj el a takarmányoshoz, nézd meg az árát, ossz-szorozz. Ugyanez a szénával.
2015. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen kezdőként miért rögtön kell lovat venni???

Ez nem olyan, mint macskát tartani..))

2015. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Luca. Én nagyon sajnálom a lovadat. 😞

Semmi tudásod sincs a lóhoz és annak tartásához. Nekem 10 éve van lovam és 21 éve foglalkozom lőval.

Inkább kérdezz hogy tanulj egy kicsit.

2015. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy nagy bála széna nyáron kb. 5-6000Ft,télen 6-8000Ft körül mozog.Nálunk egész nap van széna a lovak előtt.

[link]

2015. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A zab a ló "kenyere". A széna mellett alaptakarmány.

Mi kőműves fánglival szoktuk kimérni, heti 3-4x-i mozgatással kap reggel és este 1 jó púpos fánglival, ezt még megtoljuk egy negyed fángli Bázis lótáppal. A zabot érdemes roppantani, akkor jobban hasznosul.

1 mázsa zab olyan 5-6000 Ft körül van,attól függ milyen az adott évben a termés.


Szénából jó minőségű (nem penészes, nem gyomos, nem poros) réti szénát érdemes beszerezni, ennek általában 5000 Ft/körbála az ára, viszont ha nem tudnak sokat kaszálni, akár télire felmehet 10-20 ezer Ft/körbálára. A kis kockabála darabja 350-450 Ft közt van.


Nálunk félridegben tartva átlag 1 körbála megy el egy hónapban, télen 2,5 hét.


Mind a zabot, mind a szénát érdemes ilyenkor nyáron beszerezni az egész éves mennyiséget, még akkor is, ha télen veszel lovat, mert ilyenkor olcsóbb, mint télen összevadászni.

Tárolásra olyan hely kell, ami fedett és alulról sem éri víz, tehát érdemes a talajszintnél egy kicsit magasabban tartani (mert ha alulról éri víz, akkor bár nem látszik de bepenészesedik és dobhatod ki).


Én a helyedben még várnék a lótartással. Inkább keress egy tapasztaltabb ismerőst, aki meg mutatja és elmeséli, hogy mi merre hány méter, különben nagyon meg fogod szívni.

2015. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pl. nem adok zabot az egyik lovamnak mivel így is pörög ha pedig kap akkor még jobban... (hiába van napi munkában) Nyáron ha teheted legeltess vagy kaszálj az sokkal jobb a lónak mint a széna.
2015. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ne halgass Luca Völgyi nevű felhasználóra!!! Egy lónak minden nap szüksége van zabra! Főleg télen.

Tudsz lovagolni? Jársz oktatóhoz? Mert az fontos lenne. Egy jó oktató elmondja neked, hogy mit hogy kell.

Azt gondolom tudod, hogy a lónak mozognia is kell (minimum naponta 15 - 20 perc) és a ló társas lény ezért a legjobb neki, ha lovardában van vagy van még egy ló.

Ha lovardában tartod a bértartás kb. 20000- 35000 ft. és ebbe benne van a takarmányozás, viszont a mozgatás nkncs. Ha van még kérdésed szólj.

Remélem tudtam segíteni.

2015. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*nincs
2015. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!