Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajta illik erre a...

Melyik lófajta illik erre a leírásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Egy fiktív karakternek szeretnék egy lovat.


- Legyen alkalmas szekérhúzásra és lovaglásra is

- Hátasként legyen viszonylag gyors (ez a pont kihagyható)

- Fontos hogy erős legyen, a gazdája egy kovács, jó nehéz szekeret kell húznia (de azt nem gyakran, de viszonylag hosszú távot kell megtegyen)

- Erdőben él, előny ha jól tud menni terepen

- Lehetőleg legyen nyugodt természetű, de nem muszáj (régóta az erdőben él, megszokta a dolgokat)

- ha lehet, legyen bokaszőre :D



2015. aug. 6. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Belga hidegvérű?


Szerintem a gyorsaságon kívül minden illik rá és jól mutatna egy kovács mellett :)

2015. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szépség és a szörnyeteg ugrott be a leírásból :)
2015. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nóniusz: Igazi mindenes ló. Nyugodt, tanulékony, engedelmes lovak. Nem túl gyorsak, de igen kitartóak.

Sodrott: Remek lovak, akik igen erősek, de mozgékonyak. Szintén nyugisak. A melegvérű és hidegvérű keveréke.

Hucul: Kisló, túralovaglásra nagyon alkalmas, nehéz terepen is (pl. hegyvidék). Elhúzza a szekeret és málháslónak is tökéletes.

Esetleg még egy lóöszvér jöhet szóba. :D

Ezek minden kritériumnak megfelelnek, csak a bokaszőrnek nem.

(Ui.: Biztos van több remek lófajta, ami neked megfelelne, de én csak ezekről tudok nyilatkozni.)

2015. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyből a nóniusz ugrott be. Nagyon kitartó, a tenyésztési célt pedig a hadászat adta meg: ez a ló elhúzza az ágyút gond nélkül, de ha kell, nehéz igásból hátaslóvá is avanzsál, árkon-bokron megy, hiszen a hadászatban nem megengedhető, hogy a ló úgy érezze, hogy ezt most megkerülné. A nóniusz pedig aztán tényleg tökön-paszulyon átmegy, fizikumra simán bírja. A gidrán és a furioso is ilyen fajták például, de azok inkább elsősorban hátas, másodsorban könnyű igás.

A nóniusz pedig lehet gyors, attól függ, melyik vérvonalat nézzük, és, hogy van-e telivér a közvetlen felmenők között esetleg.

2015. aug. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor nóniusz lesz :D Régen az volt a kedvenc lófajtám :)

(gondoltam arra, hogy a ló esetleg izabellafakó vagy ilyesmi legyen, de a pej is tökéletes lesz)

Amúgy a paci kanca lesz, a valóságban ha egy nóniuszt fedeztetünk egy másik fajtával akkor ugye lehet más színű a kiscsikó? (mert nóniuszból szigorúan csaj fekete és pej van)

2015. aug. 7. 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, lehet más színű. :) Ez már genetika, de az szinte biztos, hogy sárga nem lesz a csikó, hiszen a nóniusz (hivatalosan) nem lehet sárga, ehhez a színhez pedig az kell, hogy mindkét szülő sárga legyen, vagy mindkettő legalább hordozza (nem sárga színű, de lehet sárga csikója) a sárga színt. Tehát ez a tisztavérű nóniusznál nem lehetséges, de vannak még csodák. :D (A múltkor valamelyik könyvben olvastam, hogy sárga szín is előfordulhat, bár nagyon ritka és nem kívánatos, nem tenyészthető tovább, de a szülők attól még hordozzák...)

A fekete színre nagy esély van, főleg ha fekete a mén, aki befedezi, ilyenkor biztos, hogy a csikó is fekete lesz, ha a nóniusz kanca is fekete. A pejre úgyszintén nagy esély van, hiszen a leggyakoribb lószín és a fajtában is előfordul.

A szürkére csak akkor van esély, ha szürke mén fedezi be, akkor viszont nagy, ha jól emlékszem 50%, tehát vagy-vagy, de itt is lehet pej a csikó.

De ez már bonyolult genetika... Remélem jól írtam mindent. :)

Itt egy link, ami segíthet: [link]

Itt majd egy táblázatot keress és ott lesz a színek párosítása, illetve a lehetséges csikó színek.

2015. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem egy Tinker ugrott be :)
2015. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!