Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Heti egyszeri lovaglással. Nem profi szintre gondolok, csak mind a 3 jármódban, szabadon lovagolni (úgy értem futószár nélkül)

2015. aug. 10. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Heti egyszeri lovaglással megkockáztatom soha nem fogsz megtanulni normálisan. Attól is függ egyébként, mennyire érzel rá, de biztos, hogy nem pár alkalom lesz.
2015. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 salalla11 válasza:
Én 4 éve lovagolok (nem rendszeresen, párhetente kijárok+őszi, tavaszi és nyári táborba), és most fogok elkezdeni vágtázni tanulni. Ha akár hetente 1-2 szer is kijársz, szerintem még gyorsabban is megtanulhatsz, ha ügyes vagy (akár 2-3 év alatt)
2015. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszeri lovaglással, fél év után már vágtattam. Szerintem, ha van hozzá érzéked, akkor hamar meg lehet tanulni. Nekem az oktató azt mondta még az elején, hogy háromnegyed év, mire az ülésed biztossá válik. Hát nem tudom. Én fél év után már elég biztosnak érzetem magamat a nyeregben. Ha látja rajtam, hogy béna vagyok, akkor szerintem úgyse léptünk volna a következő szintre. :D
2015. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3# válaszoló vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy barátnőm 3 éve lovagol, de még mindig nem engedte vágtázni az oktató, mert egyszerűen nem megy neki a tanügetés. Szóval mindenki máshogy halad.
2015. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem ez tőled is függ meg hogy az oktató mennyire szakképzett és így milyen jól és mennyi idő alatt tudod elsajátítani ezt a sportot de szerintem akkor fogsz igazán jól tudni lovagolni ha minden lóval könnyen elbírsz.
2015. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
az önáló az kérdéses de futószár nélkül elég hamar , függ a helytől lovaktól ottani szokásoktól , és attól aki felügyel rád . de heti egy alkalmat is el lehet szalasztani , de élni is lehet vele . sok sikert !
2015. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

lovagolni ... az olyan mint ha megkérdeznéd mennyi idő mire szobrász leszek , az nem csak technika , annál több . de igen ha úgy vesszük biciklizni is megtanultál , de meglepne nyilván néhányan mire képesek egy bringával :-)

egy próba , kérdezd meg az edződet tud --e lovagolni :-) majdnem biztosan valami terelés lesz a válasz , ahogy közelítesz a tudás felé egyre távolibbnak érzed majd és ez így helyes !

2015. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én egy-másfél évet mondanék ezzel a felállással de valóban rengeteg tényezőtől függ. Lehet hosszabb is kevesebb is de ott ahova én járok lovagolni nagyjából ez az általános időtartam.
2015. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :)
2015. aug. 11. 08:44
 10/14 anonim válasza:
Én már öt éve heti egyszer járok ki, nyaranta pedig két hét táborom van. És már az első évben lejöttem a futószárról, vágtáztam is. De ez csak tőled függ, hogy mennyire akarod elérni a célodat, megfogadod-e amit az edző mond, milyen lovakon ülsz, hiszen egy automata állaton soha nem fogsz megtanulni semmit sem, csak azt hiszed, hogy jó vagy. A lényeg az is, hogy sok különböző habitusú lovat kipróbálj, hiszen nem csak egyet kell tudni elvinni.
2015. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!