Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vak lovon lehet műlovaglásban...

Vak lovon lehet műlovaglásban versenyezni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de azt díjlovaglásnak hívják.
2015. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vakvágta a jövőbe, igaz? Szép film, és egyébként szerintem nem is lehetetlen, viszont nem úgy, hogy előtte már egy csomó ideje nem dolgozott vele.
2015. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetséges. Én olyan versenyző lóval találkoztam már amelyik félszemére vak volt.
2015. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem is lehetséges, viszont elég mély kapcsolatra lehet hozzá szükség, hiszen te vagy aki helyette is lát, és te irányítod, hogy ne legyen baja.
2015. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen vak lovat felesleges ezzel nyúzni szerintem. Persze, lehet, mert ha valaki jól kitudja képezni, kialakítani egy bizalmi kapcsolatot, akkor mindent lehet. De ehhez olyan ember is kell! Nem is egy napos munkáról van szó! Egy szemére vak lovam volt. Úgy vettem. Tudtam, hogy vak, amikor megvettem, de annyira jóindulatú "kis" pej kanca volt, hogy ez már nem számított. Ugyanolyan ló volt, maradt,mint a többi.
2015. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, minden további nélkül, mivel lovaglás közben nem a ló előtt állva mutatjuk neki az irányt hogy mi merre hány méter...

Lovagoltam (és hajtottam is) vak lovat, minden különösebb probléma nélkül. Akkor, ott még nem voltam olyan szinten, hogy bonyolultabb dolgokat lovagoljunk, de az égvilágon semmi akadálya nem lett volna. terepen nagyobb odafigyelést igényelt, jobban figyelni kellett a talajra és a nővényekre amik hozzáérhettek, cserébe viszont nem volt ijedős, mert hát a vak ló nem nagyon ugrik meg, ragad el, hiszen nem tudja, hogy hová megy.


Van nem egy világszinten elismert kiképző ,aki dolgozik/dolgozott vak lovakkal, akár magasiskolai szintre képezve őket. Az idomítottság nem látás/nem látás kérdése és nem nyúzás a lónak, mert pont ugyan annyi erőfeszítésébe kerül, mint egy látó lónak.

2015. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vak vágta a jövőbe. :)
2015. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!