Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lovagoljak egy csikland...

Hogyan lovagoljak egy csiklandós lovat?

Figyelt kérdés

Nyilván nem ezen az oldalon fogom megoldani az ilyen jellegű problémáimat, de tapasztalatokat, és tippeket szívesen elolvasok.


Új lovam iszonyatosan csiklandós, főleg nyereghelyen és oldalt és amúgy az egész hátán. Az, hogy csiklandós, az nem kifejezés. Már pucolásnál is csak szépen, finoman kell vakargatni, de tényleg csak szépen, mert állandóan ficánkol. Azért is fontos leírnom, mivel egy szürkéről van szó, szóval hiába van kinn a legelőn, és karámban éjjel nappal így nyáron, csak bepiszkolódik. A lábát és máshol nyugodtan lehet vakarni, nyúzni, és még, ha durvábban is vakarom, inkább élvezi, és nyugodtan , leengedett fejjel áll, mint aki élvezi. Ezt csak azért írom, hogy jobban körülírjam a helyzetet. Szóval szerintem nem féltésről van szó, hanem sima csiklandósságról. És itt jön a lényeg. Nyereg nélkül is annál a résznél, ahol a lábszáram érintkezik a testével meg a hátán, zavarja. Hozzá való nyerget még nem találtam, mert egyik sem illeszkedik rá rendesen. Elég magas marja is van. Valószínűleg külön lesz rá csináltatva nyereg, ha nem lesz más megoldás, de most nyereg nélkül kell boldogulnom.



2015. aug. 11. 01:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha normálisan lovagolod az semmiképpen sem csikizheti..

Ha röpködnek a lábaid a levegőben az oldala mellett,akkor igen esetleg a nadrágot szára.Viszont,akkor nem jól sajátítottad el a lovaglás csínját bínját vagy teljesen kezdő vagy.Tisztítani finomabban kell,de ennyi.Ha nem tudod kezelni mert ő "csikis" nem való neked ez a ló,sőt semmilyen sem..nem rosszból.Ha te mindent el fogsz neki nézni,meg azt csinál,amit akar,mert hozzá ért egy fűszál szegénykéhez,akkor nagyon hamar rá fog jönni vagy már rá is jött,hogy nem kell téged tisztelnie és azt csinálhat amit csak akar.A fejedre fog nőni!

2015. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod! Rögtön elfogom adni, és soha többet egyetlen egy lóra sem fogok nézni, mert szar lovas vagyok! Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem! :D
2015. aug. 11. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy csikis? Tán röhög mikor hozzáérsz. 😃

Viccet félretéve, takarításnál próbálj meg többféle takarító szerszámot használni, hátha valamelyik beválik. Tapasztalat. De az is lehet hogy a háta fáj. A gerince mellett jobbról is meg balról is húzz végig egy egy ujjad a marjától a fára irányába. Ha beejti a hátát akkor valószínűleg fáj neki. Akkor hívj sevítséget, állatorvost.

2015. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Én nem azt mondtam,de nem kivételezünk vele azért,mert csikis!Ugyanúgy kell lovagolni,mint a többi lovat!Nem tudom te hogy lovagolsz,de én ha lovon ülök és nem kérek semmit a lótól nem ér hozzá semmim..

A sarokra meg a szárra nem így kéne reagálnia(persze,ha nem simogatod vele,hanem odanyomod a Sarkad és határozott vagy a szárral is)!Igen,jó ötlet lenne tényleg megvizsgálni,mert ez elég fura..

És ha izomgyulladása lenne,akkor ha tovább lesz terhelve le fog sántulni!

2015. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsot,második! Megnézetem a dokival. :)
2015. aug. 11. 18:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Amikor ahhoz a részhez érek, akkor rögtön visszafordul megvakargatni (szóval a fogával) azt a részt, vagy elkezdi a karámfát nyalogatni, harapdosni.
2015. aug. 11. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Namost, a két állítás között ellentmondás van... Csiklandós a ló, ha nem nagyon lehet hozzányúlni, elmozdul, ellegyez a farkával, visong, stb. Az utolsó mondatod meg azt mutatja, hogy úgy reagál, mintha egy másik lóval vakargatnák egymást... Élvezi...
2015. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz 'ficánkolás' alatt?
2015. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elhúzódik, elugrik
2015. aug. 12. 01:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Első körben orvos (gyomorfekélyes lovak érzékenyek az oldalukon, hátfájósok a hátukon, stb), aztán ha minden kizárva, akkor szerencséd van és csupán érzékeny az oldala (ez mondjuk csak úgy magától, a semmitől nem nagyon szokott megtörténni már belovagolt ló esetében). Azt mondjuk nem írtad, hogy mióta lovagolod, mindig ilyen volt-e. Dicséretes, hogy inkább nem teszel r nyerget, amíg nem találsz rávalót. :) Addig is óvatosan szőrén, mert az sem az igazi.


A csiklandós, érzékeny lovakat állandó lábkontaktussal kell lovagolni, hogy ne fordulhasson elő az, hogy hozzáérsz a lábszáraddal és elugrik a ló (bár nem írtad, hogy nyereg alatt mit csinál). Így, hogy folyamatosan ott (nem szorítva, csak ott van) a lábad, megszokja idővel. Annak pedig, hogy nem szokja meg, oka van -> eü problémákat ki kell zárni.

2015. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!