Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég ez egy lónak? Többi lent

Elég ez egy lónak? Többi lent

Figyelt kérdés
Lenne egy ideális hely annak a lónak amit veszek,de nem biztos, hogy elég neki télen a melegség.Szóval egy 3 4 réteges vastag (tudjátok az a vastag fólia nem az a sima) fólia helynek elég meleg neki?Mert mint szinte mindenki tudja,hogy 10 fokban 1 réteges fóliában is jó idő van.Szóval az lenne a kérdés,hogy elég-e helynek 3 4 réteges vastag fajta fólia egy lónak? Mármint, olyan lenne a helye,hogy egy kisebb hely be lenne fóliázva és reggel kinyitom a fóliás helynek az ajtaját és kimehet ha szeretne egy karámba..De ha mondjuk hideg van és nagyobb helyre vágyik akkor azt a karámot is belehet fóliázni, ugyanis fólia csövek alatt lenne a karámja.Mit mondtok?

2015. aug. 22. 19:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nyáron,ha túlságosan meleg lenne neki a 3 4 fólia akkor levesszük a feleslegeseket és 1-et hagyunk rajta..
2015. aug. 22. 19:54
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan hova tennéd a fóliát,de a lovam tíz perc alatt szaggatná apró darabokra ha hozzá tudna férni.
2015. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát a fólia alá szokták tenni a csöveket amik megtartják..És a fóliához nem tudom mit raknánk..Mit tudsz ajánlni?
2015. aug. 22. 19:58
 4/19 anonim ***** válasza:
Fólia nem lónak való. akkor inkább osb lapokból tákolj össze egy istállót.
2015. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a 3 4 réteg fólia jobb mint az osb lap
2015. aug. 22. 20:33
 6/19 anonim ***** válasza:
Jobb hát , sőt csináld műanyag flakonokból az még jobb !
2015. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nálunk úgy van, hogy a beállónak 3 oldala kívülről ponyva, belül pedig az alsó részen volt fából megcsinálva. a lovak nagyon jól érezték magukat benne, fel tudták fűteni télen, nyáron pedig 1-2 fokkal hűvösebb volt. óvatosan a fóliával mert szétszaggathatja a ló, vagy lehet hogy félne tőle és a közelébe sem akarna menni.
2015. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A lónak egyáltalán nincs szüksége fóliára, sem csilli-villi takarókra (kivéve az öreg ló, amelyik már nem tömött, dús, hanem hosszú, szellős szőrt növeszt. Rá kell takaró). Nem kell lenyírni a szőrét, és ő majd pont annyit növeszt magának, amennyit a téli hideg megkíván tőle. E mellé kint futkorászik a többiekkel, elvan, jobban szereti a hideget, mint a meleget (a 10 fok neki az ideális amúgy, egyáltalán nem kell olyankor fóliázni).

Ha mégis úgy látod, hogy fázik (ezt nem abból látod, hogy áll rajta a hó: azzal melegíti magát!), akkor egy kevés kukoricát vagy lucernát adhatsz neki, de szerintem még az is felesleges. Esetleg télen a beállóját/bokszát lefóliázhatod egy réteggel, bőven elég. Ha ráhagyod a választást, magától akkor se fog bemenni, ha 3-4 réteggel fóliázod.

2015. aug. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én fából csinálnék neki beállót nem fóliából. Amúgy ridegben tök jól ellesz, növeszt magának bundát. Mi éjszakára bezárjuk télen a beállóba, a tetejére meg trágyát dobunk, mert remekül szigetel.
2015. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A leg egyszerűbb tényleg ha osb-ből készül egy 3 oldalról védett beálló szerintem
2015. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!