Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló kifelyezetten...

Melyik ló kifelyezetten szekérhúzó fajta?

Figyelt kérdés

#ló #szekérhúzó
2015. aug. 30. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Leginkább a hidegvérűek alkalmasak erre a célra. Muraközi, Shire vagy egy sodrott ló is megfelelő lehet. (meleg és hidegvérű keveréke)
2015. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lipicai is tökéletes a feladatra, de hátaslóként is használják.
2015. aug. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten szekérhúzásra fajta nincs. Mit hogy idomítanak. Mint írták, többnyire hidegvérűeket alkalmaznak, rengeteg fajta van, de én ültem már belga hidegvérű hátán, aki soha nem látott kocsit.

Ez mellett frízeket, lipicait, nóniuszt, gidránt gyakran fognak be itthon, mindegyik nagyon alkalmas fogatolásra, a húsosabb pónik, kislovak szintúgy, mint pl. haflingi, fjord, bardigiano, tinker. De láttam angol telivér jelleget is kocsiban. :)

2015. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak azért tipikus fogatlovak, ez küllemre látszik. Ilyen a legtöbb lipicai fajta, de a nóniuszt is igásnak tenyésztették, mellékesen hátas, ha kell, de elsődlegesen az ágyú elé fogható lóként gondolták el.

A hidegvérű szintén igás ló, hasonlóan a legtöbb nehézsodrott is - ez küllem alapján megítélhető azért, hogy az egyes egyed miben lesz jó. Nem tanítás kérdése, mert tanítani bármelyiket lehet bármire - épp csak az angol telivér nem fog mezőgazdasági munkát végezni, mert alkalmatlan rá. Ettől még kocsiba betanul, ha muszáj; de a küllem elsődlegesen meghatározza, melyiket mire ÉRDEMES tanítani.

Pl. az ügető bár kocsis típus, de cska könnyű kocsiba való; ügető versenyzésre, távhajtásra, díjhajtásra, stb.

2015. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!