Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ágaskodik a lovam,...

Miért ágaskodik a lovam, amikor futoszárazom?

Figyelt kérdés
Egyfojtában ágaskodik futoszárazásnál, felém fordul és ágaskodik. Egyáltalán nem félek tölle, söt szépen fejbe is kolintottam, hogy nem csináljon ilyet! Nem ez az elsö lovam, csak kiváncsi vagyok ki hogy old meg ilyen dolgokat.

#Ágaskodás
2015. szept. 9. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez általában neveletlenség, ami lehet a kora miatt (még lökött és senki nem szólt neki, hogy ezt nem ildomos) vagy képzetlenség miatt (le se ejtették, hogy mit művel, csak ugrálja ki magát). Igazából egyetlen megoldás van: negatív pontot adni rá, tehát teljesen jól reagáltál (na, most én is fogok kapni jópár negatívat, az tuti). Minden egyes esetben csapj oda neki (és érd is el), ha hússzor adja elő, akkor hússzor. Rá fog jönni, hogy nem poén, hanem büntetés jár érte. Ha megáll, de ráförmedésre visszamegy a körre, akkor viszont szóbeli dícséret azonnal, hiszen akkor kezdte el kapiskálni, hogy hol a gond, és megjegyzi magának a menetrendet: ágaskodás = letolnak, ha kint megy szépen a körön = szeretnek.


Aki le akar pontozni, annak jusson eszébe először az, hogy a ménesben a vezérló hasonló esetben páros lábbal rúgja fel a tiszteletlen fiatalságot, ha el nem zavarja oroszlánkajának egy idő után... Pont nem tudsz akkora fájdalmat okozni egy ostorral...

2015. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól reagáltad, ott az ostor használd. Ez nem a jó kedvem van és bakolászok, hanem ez kőkemény ellenszegülés. Nyugodtan piszkáld csak meg és hajtsd előre, ha vágtat vágtat csak menjen. Illetve próbálhatod futószáras hevederrel és lekötve. Persze ilyenkor is felállhat, de mégis más a lónak.

Mivel futószárazod? Kantárral vagy kötőfék? A legjobb a kapicán lenne.

2015. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én kantárral futoszárazok, szárat olyankor leveszem rolla. De ma azthiszem ez a probléma megoldódott. mert eljátszotta ugyanezt és hát na, megismerte a lábfejemet, meg az ostort is. Alárugtam 3x. és ennyi. azóta ugy megy mint az óra. Amugy Ö egy 4 éves Appalosa Mén. Én meg lány vagyok, és Én nyertem! :) Köszönöm válaszaitokat.
2015. szept. 9. 20:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemrég vettem, és már ott észre vettem, hogy rávan növe a gazdája fejére. Eleinte pár napig nézegettem a karámba, hogy mit csinál.... aztán belekezdtem a tréningjébe, és jó uton haladok. ugy gondolom. Még nem ültek rajta. de én ma jól kifáraztottam, és felültem rá. Semmit nem csinált, nagyon aranyos volt. Szája még nincsen, de majd futoszárazom sokat, illetve arra énis gondoltam, hogy idövel lekötöm a fejét, legalább a hátára megy egykis izom.
2015. szept. 9. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem lesz tenyészszemlézve, akkor heréltesd és könnyebb lesz. 6 éves korára már kifejlődik rendesen, ha utána heréltetsz már nem fog összeesni.
2015. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy lekötöd a fejét, nem fog izmosodni a háta.


Az ágaskodást okozhatja ferdeség, egyensúlyhiány, fájdalom is. Én első körben visszatérnék az alapokhoz (kiskör kézen, majd hosszabb száron, lépésben, előre-lefelé - nem lekötve), majd onnan kiskörön könnyű, lassú ügetés, korrekt hajlítottsággal (nem behúzva a fejét a kikötővel).

2015. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már hogyne izmosodna a háta!!! A fara is!! Figyelj Én tudom hiszen a galopp-on a csikókkal isigy kezdjük, szóval ne irj hülyeséget! Igenis izmosodik a háta! Attol lessz szép kerek segge ha sokat van lekötve a feje, mert más a test tartás!!!
2015. szept. 10. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy lekötöd a fejét, azt éred el, hogy meggátolod, hogy egyensúlyozzon. A ló, pláne a fiatal csikó a nyakának mozgatásával egyensúlyoz, ha lefelé mozdítja, előre, ha felemeli, hátraviszi a súlypontját - ezzel tud rövidíteni vagy nyújtani is. A fej lekötésével egyáltalán nem izmosodik a fara, legfeljebb későbbi gondok csíráit veted el...

De látom, mindent tudsz, hála a galoppnak. Azért azt tartsd szem előtt, hogy ott nem hosszútávra terveznek ám a lovakkal...

2015. szept. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lovagoltam telivéreket, ott érdekes mód nem a lekötött fejtől lett nagy kerek segge a lovaknak...És az ágaskodásra sem ez volt a megoldás (sőt, erre hajlamos lovat kb. életveszély kikötni).


Tanulj meg rendesen futószárazni és azt MEGTANÍTANI a lónak. Ezt sajnos ostorral nem lehet, ahogy ezt a ló is mutatja. Vissza az alapokhoz. Neki is, meg neked is.

2015. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!