Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon szeretnék egy lovat...

Nagyon szeretnék egy lovat kicsi korom óta, tudom hogy sok felelőséggel jár de bármit megtennék egyért. A szüleim nem engedik. Azt mondják hogy túl kicsi vagyok,13. Az életem a lovakról szól, ti mit tennétek? Hogy győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A lótartás hatalmas felelősség és rengeteg pénz kérdése is. Anyagilag belerokkanhat egy család vagy a lovak.


Járj lovagolni és/vagy önkénteskedni lovardába,ez amolyan pótlék lehet. Aztán később,ha még mindig akarod a fizudból vehetsz vagy a pasid vesz neked.

2015. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lovat eleve nem lehet egyedül tartani, tehát ha otthon tartanád, akkor kettőt kellene venned, vagy bértartásban tartod több másik ló között.

Nem engedik, mivel baromi drága. Megvenni sem kevés, de a fenntartása is elég költséges, ha pedig állatorvosi ellátásra van szüksége, mert beteg lesz, az több százezer forintba is kerülhet.


Javaslom, hogy a saját lóról egyelőre tegyél le, járj addig is lovagolni, lovardába segíteni a lovak körül. Gondolom, ezt megengedik.

2015. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szerintem ami nagyon fontos szempont, hogy van-e pénzed, időd és helyed egy ló tartásához. Pénz kell, mert nem olcsó mulatság egy ilyen állat tartása( és eleve társas állatok, ergo legalább ketten kell hogy legyenek)időigényesek, ami iskola mellett ugyan még kivitelezhető, de gondolj bele: tisztán tartani és etetni kell őket, és bizony sokat kell velük foglalkozni, lovagolni, lemozgatni.Az orvosi költségekre is gondolni kell, ha bármi baja lenne. Ha úgy gondolod, hogy minden ilyen és ehhez hasonló feltételnek megfelelsz, és valóban tudnál róla gondoskodni, kezdj el érveket felsorolni a szüleidnek, hogy miért lenne jó, ha lenne lovad. Én is ilyen idős vagyok, mint te, és már több éve járok lovagolni. Persze, én is szeretnék egy lovat, de megértettem, hogy se nekem, se a szüleimnek nem lenne helye, pénze és ideje foglalkozni vele. Szerintem jobban jársz, ha csak lovagolni jársz el. Anno én is olyan helyre jártam lovagolni, ahol odamentem reggel, és estig ott voltam, közben persze lovagoltam, de csutakoltam és istállót is takarítottam, etettem a lovakat, és már szinte úgy éreztem, hogy a saját lovam van. Nyilván nem akarlak lebeszélni róla, de a szüleidnek igazuk van, hogy nem akarnak lovat, mert ennek is nyilván van oka, hiszen minden költséget és "nyűgöt" nekik kellene állniuk, és lehet hogy erre nem képesek. Remélem, hogy tudtam segíteni :)
2015. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pár éve járok lovagolni és tapasztalatom is van, a lovat bérben tartanánk. A szüleim megvennék, csak fontosabbnak számít a tanulás pedig szín 10-es vagyok.
2015. szept. 18. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha majd elkerülsz onnan 200km-re fősulira,akkor mi lesz a lóval?
2015. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1, neked kell (kéne) ismerd a szüleidet,az interneten hiába kérdezed a vadidegeneket ,úgyis csak a sablonszöveg lesz (drága,felelősség stb blabla,ami egyébként igaz is) ,senki nem fogjuk neked itt megmondani hogyan győzz meg egy számunkra ismeretlen észjárású embereket..


2, naponta kérdezik ezt a kérdést,eddig szerinted hány kapott lovat ,hány kölyök került előrébb attól lóügyben ,hogy megkérdezte ezt itt ? 0 a válasz kb..


szóval felesleges a kérdésed,mert nem lehet tanácsot adni hogyan győzz meg számunkra ismeretlen embereket , ha te nem ismered annyira a szüleidet ,hogy mivel hass rájuk akkor nincs miről beszélni,másrészt meg annak ellenére h gyakori kérdések ,fa szság naponta ilyen kérdéseket feltenni mert csak az oldal egyébként is gyenge színvonalát húzod le. Azt is észrevehetted volna h az eddigi 100 ilyen kérdésre sem volt érdembeli válasz ami lovat varázsolt volna a kinderkatonának..

2015. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erdélyi vagy? :)
2015. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13 évesen nem éri meg lovat venni mert baromira időigényes és nem biztos, hogy majd gimi mellett lesz majd időd a lóval törődni.
2015. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most gondolj bele. A ló tartás elég drága dolog.

-Maga a ló. Az 100.000-től kezdődik és határ a csillagos ég. Ha belovagolt, egészséges lovat veszel akkor az még több. És nem, te nem fogod tudni belovagolni.

-Felszerelések. Kantár+zabla, kötőfék, nyereg, nyeregalátét, kengyel, bőrpucoló, bőrápoló olaj. Ezek még csak nagyon alap dolgok(és még ki tudja mit felejtettem ki) ez is biztos, hogy 100-200 ft.

-Bértartás. 45-90 ezer ft havonta.

-Betegségek, gyógyszerek, hirtelen kiadások. Kitudja mennyi pénz...

Van rá pénzed? Nincs? Kár...

2015. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!