Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen magasat ugorhat egy...

Milyen magasat ugorhat egy 2,5 éves ló?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves lovam, és 3 évesen szeretném vinni ménszemlére, ahol majd 130 cm-en kell teljesítenie. Szeretném fokozatosan az ugráshoz szoktatni, most olyan 1m körül ugrik, nagy önbizalommal. Mekkorát ugorhat maximum így 2,5 évesen? Szeretnék vele a méternél tovább haladni, de nem tudom hogy 110-115 vagy hány centiig haladhatnék vele.
2015. szept. 21. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a csikót még 1 méter fölé,de azt is csak szabadonugróba.
2015. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Három évesen a szemlén is szabadon kell annyit ugrania, nyilván...

Sajnos ilyen fix szabályok nincsenek, hogy X évesen ennyit, +2 hónap múlva annyit, aztán meg amannyit, hiszen minden egyed más, van, amelyik korábban érő típus, másik kicsit lassabban fejlődik, később ér el oda, ahova a másik már "rég".

Kicsit kavalettiztesd, ha van a közelben mászató, akkor kézen elviheted mászni, ezek jól megalapozzák a későbbieket. A magasságot emelni úgymond ráérsz, olyan ~3 hónap szerintem elég lesz, hogy 110-130 között elboldogulj - addig juss el 110-115ig biztosan. Látni fogod, hogy a ló mit mond, tudsz-e tovább menni, vagy sem. Hiszen a magabiztosságát, a kedvét nagyon könnyű elvenni, ha hirtelen túl nagy magasságot kész tőle, vagy túl sokat egy nap alatt, stb.

2015. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lunariana ***** válasza:
A en lovam 4 eves es a 130-at mar nem meri atugrani. Vagyis ez fajta, es egyed fuggo. probald ki azt amit az elozo kommentelo irt,mert igaza van.
2015. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) hát, a szabadon ugrót már megelőzte egy cavaletti előkészítés :) először ügetésből földön fekvő rudakon, majd emelt cavalettin és vágta cavalettin is. Szóval azzal már tisztában van. Nagyon nagy az önbizalma, a 100 cm fölött kb 30 centivel ugrik, a hátsó lábát még annál is jobban kitolja :) csak nem szeretném túlerőltetni. Sem egyszerre sokat kérni, sem pedig hogy elkéssünk, és esetleg a szemle előtt csak 1 hónap legyen hogy elérje a kívánt magasságot.
2015. szept. 21. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha jól bánsz a lovaddal és fokozatosan edzed akkor menni fog. De azt szeretném leszögezni, h sztem egy ilyen kérdést ne egy ilyen anonim oldalon próbáld kideríteni. Sokan vannak akik csak idekommentelnek de közben nincs tapasztalatuk.
márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!