Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Manapság ennYire sok újgazdak...

Manapság ennYire sok újgazdak kisp. Nak vesz apuci lovat?

Figyelt kérdés

Mást sem látok, csak "Mien (bakker. Tényleg így írta) színű felszerelest. Meg, hogy a neten eladó lovak araban a szerszam is bennevan. Plusz az edzős kedesek, hogy alkalmankent 30ezerért megéru e.

Engem haverom tanított meg (Mielőtt valaki belekot, nem vagyok alamizsnára szolulva. Csak gyerekek az idősebbeknek nem csak netes barátai vannak, hanem igaziak is). Nem a szín, hanem a praktikum a lényeg.


Tényleg ennyi embernek van felesleges pénze a követelőző, max 10 éves kölykökre?


Bem gyerekellenes vagyok, csak nem ertem.


2015. szept. 30. 06:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. szept. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

kifiguràzod őket, hogy azt írják mien, de te sokkal súlyosabb hibákat vétesz.

egyébként én nem sajnálom senkitől. ha gazdagok, miért ne adhatna meg mindent a gyerekének? amíg nincs elszallva a kölyök és megbecsüli a helyzetét, addig nem látok benne rosszat. más meg megveszi az összes apple terméket a gyereknek, ami összesen rúghat egy ló árába. de talán kicsit hasznosabb és maradandobb egy állat.. igy legalább nem a szobában dekkol egész nap a gyerek

2015. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tömegközlekedve, angol billenyűzettel, kis kijelzőn, vastag újjakkal, hajnalban. Szerintem nem helyesírási kérdést tettem fel.

És nem figurázom ki őket.

De 10 évesen ez a legnagyobb probléma?

Annó nekünk előbb értékelni kellett megtanulnunk mindent. Spórolni rá. Dolgozni érte és kipótolták, megkaptuk, de megbecsültük. Mit érdekelt a színe, ha annak örültem egyáltalán, hogy van.

2015. szept. 30. 09:34
 4/13 A kérdező kommentje:
*ujjak
2015. szept. 30. 09:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki gazdag, bármit megadna egy 9 éves kis anyuciapucikedvencének. De sztem nem érdemes 13 év alatt, mert nem arrol szól a saját ló, hogy készen várja, hogy felülj rá. Kitartó és kemény munka áll mögötte. Ja, és persze felelősség.

Amúgy, nem a helyesírás a legnagyobb gond sztem, egyébként igazad van.

2015. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Az még elmegy, hogy milyen felszerelést vegyen, még a tinitől is. De amikor felnőtt emberek kérdeznek akkora emeletes marhaságokat, hogy csak nézek és látszik, hogy fingjuk sincs a lóról és a lótartásról.

Aztán amikor a fejükre nő, akkor jajj hogy lehet ezt vagy azt kezelni.

Sok tizenéves rinyál a lóért, de sokan kapnak, de a többség nem.

Viszont az edző-s kérdések arra világítanak rá, hogy megint csak hol tart ma a lovasokatatás, mert mi az, hogy valaki 2 évig üget, mire valahol vágtázhat, pedig már az 7-8. órán illik találkozni vele futószáron. Volt aki azt mondta kifogásnak, hogy a ló nem tud futószáron vágtázni (úgy általánosságban), aztán kértem, hogy akkor magyarázza meg a voltizsálókat.


Amúgy meg nem sajnálom a lovat attól, aki netán előbbre akar jutni, mert mondjuk versenyezni akar GYEPOSZ-ben 10 évesen, viszont "én pici pónimnak" felesleges és sokszor veszélyes is.

2015. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6os valaszolo. Kulon mehajolok elotted az edzos resz kifejteseert.

Sajnos nalunk is latom a lovardaban, hogy akik vallalnak oktatast a lehuzasra mennek. Mikor haverom tanitot 2 napot adott ket jarmodvaltas kozott es csak par percet futozott. Es igaza volt. A hibaibol, eseseibol es seruleseibol tanul az ember,. Nem a 2 ev ugetesbol.

2015. szept. 30. 16:06
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom violettafan. A kor relativ, mert egy esetleg allattarto csaladnal a gyerek ezzel cseperedik. Egy pl varosi gyereknek meg kell erteni.

De sajnos nalunk is vannag "Gazdagek". Minden arrol szol, hogy a cucc mennyen a lo szinehez es a gyerek ruhajahoz. :(

2015. szept. 30. 16:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazad van. De tudod nem is azzal van a baj h valaki mindent megad a gyerekének amire keret van.A probléma ott kezdődik h már a szülők is egy selejt generációt képviselnek,ebből kifolyólag nem kap rendes nevelést a gyerek. Szar az értékrendje, arra van nevelve h nézzen le másokat. Senki nem szól rá h vegyen vissza a pofájából,bele sem gondol h itt dobálódzik 30 ezrekkel ami másnak a verejtékéből van de úgy hangoztatja mint ha ő kereste volna. Alázat sincs sok, voltam olyan helyen ahol a gazdag paraszt azért embert fizetett h a kölyke után hordja a nyerget meg felszerelje,pucolja neki a lovat,mert a kisfiának mindez derogál. Ilyen gyerekből nem is lesz soha normális ember,ne várd
2015. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem valahol a kettő között van az igazság.

Azt tényleg hülyeségnek tartom, hogy a gyerek még az előtt kap lovat mint, hogy normálisan lovagolni tudna. És nekünk "középosztálybelieknek" mindig is tüske lesz a szemünkben az, hogy más egyből megkapja azt, amiért mi évekig minden alázatunkkal és erőnkkel dolgoztunk, tanultunk, rengeteg időt és energiát beleáldozva, az másnak alapból "jár". Viszont úgy gondolom hogy a lónál sokkal nagyobb hülyeségekért is dobnak ki pénzt a gazdag szülők, csak azért, hogy édes pici lányuk/fiuk meg legyen elégedve. És szerintem semmit nem kell sajnálni attól aki megteheti. És most miért vásároljon egymáshoz nem illő, rossz minőségű, neki nem tetsző felszerelést, amikor van pénze jobbra is?


Az edzővel kapcsolatban meg szintén kettőn áll a vásár, mert hiába lenne jó az edző ha csak havonta egyszer jár hozzá egy fejlődést egyáltalán nem igénylő lovas, akkor lehet hogy ő is csak évek múlva fog fejlődni, míg lehet, hogy ugyanennél az edzőnél más lovas ugyanennyi idő alatt rég versenyekre fog járni. Én személy szerint nem pártolom a "mindent tanítsunk meg egyszerre, minél gyorsabban" mentalitást, mert fontosabbnak tartom, hogy előbb helyesen és biztonságosan üljön a lovon a gyerek, minthogy a harmadik alkalommal már vágtázzon.


Kihangsúlyoznám, hogy ez csak az én véleményem és csak végszóként hozzá tenném, hogy szerintem sokan vagyunk itt akik szívesen lennének gazdag szülők pici lányai/fiai.

2015. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!