Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Manapság ennYire sok újgazdak...

Manapság ennYire sok újgazdak kisp. Nak vesz apuci lovat?

Figyelt kérdés

Mást sem látok, csak "Mien (bakker. Tényleg így írta) színű felszerelest. Meg, hogy a neten eladó lovak araban a szerszam is bennevan. Plusz az edzős kedesek, hogy alkalmankent 30ezerért megéru e.

Engem haverom tanított meg (Mielőtt valaki belekot, nem vagyok alamizsnára szolulva. Csak gyerekek az idősebbeknek nem csak netes barátai vannak, hanem igaziak is). Nem a szín, hanem a praktikum a lényeg.


Tényleg ennyi embernek van felesleges pénze a követelőző, max 10 éves kölykökre?


Bem gyerekellenes vagyok, csak nem ertem.


2015. szept. 30. 06:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

A helyes ülés elsajátítása vágtában is fontos, ráadásul könnyebb kiülni egy kezdő lovasnak, mint az ügetést.

Meg ugye az hogy pár alkalom után vágtázik az nem jelenti azt, hogy utána mehet szabadon, hanem azt, hogy párhozamosan tanul meg biztosan ülni futószáron ügetésben és vágtában is. Ezekhez idő kell, viszont az nem állapot, hogy valaki már elügetget, aztán szabadon kóricál, mikor az ülése nem biztos, hisz az egyik jármóddal nem is találkozott, ráadásul feleslegesen generált veszélyforrás, mert a legatombiztosabb ló is megugorhat egyszer vagy történhet olyan dolog, amitől megijed és egy bizonytalan lovas nagyobb eséllyel esik, mint akinek biztos az ülése.


Mellesleg aki hobbiszinten lovagol, annak nem vennék lovat, míg el nem boldogul terepen, mert a lónak szüksége van rá, az állandó pályamunkától befásulhat.


Visszatérve az alapkérdésre nem csak a lovaglással, lótartással van ez így, amikor a 6-7 éves vagy kisebb gyerekek bűvölik a tabletjüket, meg ha elfingják magukat akkor bármit megkapnak. Ebből nem tanulnak semmit, nem kell "megdolgozni" érte, vagy kiérdemelni.

Persze ott a másik oldal, ha annyi pénze lenne az embernek, mint a pelyva, akkor igyekezne mindent megadni a kölykének, és sokszor átesnek a ló túloldalára.


Na mindegy ez az ő dolguk, ha nekik erre van keret, hát legyen. Megvannak a nevelési hátrányai, de ez van.

2015. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sok jó lovat láttam már vágóra kerülni ilyen újgazdag kis majmok miatt.

Megveszik a lovat a szülők a lovagolni nem tudó,ám nagypofájú,beképzelt kis férgeknek.Az "edző"meg helyesel,jó pénzt le lehet húzni ilyen barmokról,nem hibáztatom érte,pénzből élünk.

Csemete leesik a lóról,persze az a hibás.A hálátlan rohadt dög le merte dobni!Többet nem mer ráülni a lovára a gyerek,majd kap szelídebbet,ez meg mehet vágóra,megérdemli!

Láttam ilyet 5 millióért vett,amúgy teljesen normális lónál is.

Volt,hogy újgazdag kölyök fordítva tette fel a nyerget a lóra,máig nem érti senki,hogy sikerült neki,de megoldotta.Szóltak neki,ez nem lesz így jó.Közölte,övé a ló,ő jobban tudja,azt csinál,amit akar.

Fél óra múlva már a Balesetin volt,a ló meg következő héten a vágón.

2015. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen kaptam meg az első lovamat versenyzés céljára, 1 éve tettem le hobbi szintre és vettünk egy fiatalabb lovat, de soha eszembe nem jutott, hogy megváljak bármelyiküktől is. Az első lovacskám egyszer össze is tört, mégsem ment vágóra, hanem tanultam a hibámból. Szeretem "öltöztetni" a lovaimat, rengeteg szettem van, és kizárólag márkás felszereléseim vannak. Soha nem néztem le senkit, a lovásszal is ugyanúgy elbeszélgetek mint másokkal. A versenyeken mindig mindent nekem kellett/kell csinálnom, maximum anyukám néha besegített, ha már nagyon elúsztam a tennivalókkal. Egy neves, versenymúlttal rendelkező edzőt és egy okj-s lovasedzőt vagy olyat aki magától tanult meg lovagolni és úgy adja át a "tudását" azért ne hasonlítsunk már össze. A fentebb leírt kérdéseket inkább álmodozó kislányok írják ki, akik lovat is csak mesekönyvben láttak eddig. Szóval nem kell általánosítani, tény, hogy nagyon sok miss p. van, de nem mindenki olyan. Szerintem inkább költsék erre a pénzt, ez legalább felelősségre, kitartásra és tiszteletre tanít. Legalább nem lesz idejük a sok hülyeségre (alkohol, drog, cigaretta).
2015. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!