Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen drágák manapság a...

Miért ilyen drágák manapság a lovak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem olyan rég még nagyon sok tisztességes hobbilovat lehetett kapni kb. 350.000 ft-ig, de most ahogy nézem a hirdetéseket, már az "egyszerű" (nem szuper versenyző vagy fullos pedigree-jű) lovak is 800.000 ft körül mozognak. Ennek van valami speciális oka?
2014. márc. 24. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. A válság miatt felmentek az árak.
2014. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A válság miatt pont, hogy lefelé mennének az árak.


Szerintem 350 körül még mindig lehet "egyszerű" lovakat kapni, de tény, hogy ez az összeg amolyan választóvonal. Nekem ez volt a max, amikor év elején lovat kerestem, ez alatt nagyon nem volt semmi jó eladó. Végül 200-ért vettem tisztavérű, egészséges, jó idegrendszerű, jó küllemű, 5 éves lovat. Idő kell hozzá, meg szerencse.

2014. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor nincs amolyan "lovas oka". :)

Végülis lehet találni olcsón jó lovat, de tény, hogy szerencse kell hozzá. Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 24. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Szezontól is függ. Ősz végén és télen szinte fillérekért lehet jó lovat találni, mivel ebben az időszakban kevesebbet lovagolnak, kevesebb a bevétel, és így már nem lesz olyan egyszerű pl 6 lovat etetni. Előfordulhat hogy csak akkor tudja a többi ötöt etetni, ha a hatodiktól megszabadul.

Tavasszal és nyáron viszont drágák, mivel ilyenkor mindenkinek kell a ló, hiszen idény van/lesz.

2014. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor lezárultak a versenyszezonok szerintem olcsóbb lesz. De arra is kell vigyázni hogy az olcsó nem mindig jó. erre tényleg figyelj ha olcsó lovat akarsz. gyakran az olcsó lovak sánták, betegek vagy csak egyszerűen rosszak lehetnek. sok sikert !
2014. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
800 körül már a jobb ,középkategória mozog,lehet van egy pár ember,aki túllövi az árat ,mert túl optimista de nem ez az árkategória az általános a hobbilóra szerencsére. 350 -400 ből még most is lehet jó hobbira való lovat találni.. Amúgy meg a takarmány ára nagyban befolyással van a lovak eladási értékére is.
2014. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem azért tetted ezt a felfedezést, mert bő 1 éve a lovasok.hu fizetős lett, ezért az olcsóbb lovakat már nem itt hirdetik, csak a drága lovaknál veszik a fáradságot befizetni a hirdetés árát.

most is lehet találni 350 alatt korrekt hobbilovat, csak nem a lovasok.hu-n, érdemes körbekérdezni is, üzenni minden lovas ismerősnek, hogy lovat keresel, szétnézni a facebookos lovas csoportokban, ott is rengeteg olyan lovat hirdetnek, ami máshol nincs is meghirdetve.

2014. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!