Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ugrassam helyes lábra?

Hogyan ugrassam helyes lábra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Egyszerűen nem tudom beugratni az egyik lovat a lovardában helyes lábra..Bal kézre vágtáznánk és mindig rossz lábra ugrik be.Azt mondja oktatóm ,hogy nem terhelek a bal oldalára ezért ugrik rossz lábra mindig.Hogyan kell áthelyezni a testsúlyt?:oVagy valakinek vmi jó módszere van?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2015. okt. 4. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Belső ülőcsontodon kell több súlynak lenni,válladdal kissé befele fordulj,ez az h befele ülsz. De ez még kevés h jó lábra beugorjon,előkészítés is kell az új feladatra

-belső állítás

-belső száron félfelvétel

-tanügetés,lerövidítés

-belső csizmád rakd a hevederre,külsőt heveder mögött kissé felhúzod és derekaddal lökd meg a lovat. Ha körön csinálod vagy a sarokban könnyebb. Ha ígyis hamis lesz vagy be sem ugrik akkor nem jól csinálod vagy képzetlen a ló vagy esetleg valami baja van.

2015. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem az oktatóddal kellene ezt megbeszélni?!
2015. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lovam sem tudott beugrani bal kézen helyes lábra. Az segített, hogy nem belső állításba tettem, hanem egyenesre, már már inkább külsőbe, mivel a ló nem a jelzéseimet nem értette, hanem szarul lett beidomítva, rá lett hagyva hogy jobbra vágtázik, és ez 10 év alatt azért berögzül. Ezért ki kellett használni azt, hogy külső állításban bizonyos mértékben a belső válla vezet, ergo a belső (bal) lábára ugrik be. Mostmár gyakrabban ugrik be jó lábra, amikor nem teszi az inkább az én figyelmetlenségemnek tudható be.
2015. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel edzővel lovagolsz, kénytelen vagy azt csinálni, amit mond és ott, ahol mondja, szóval ha csak ennyi, hogy belülre terhelj, akkor alapesetben belső állítás mellett, megtartó külső szárral befelé nézel, belülre ülsz és a belső kengyelbe lépsz bele. Előtte pedig félfelvételek sorozata, amíg késznek nem érzed a lovat.


A külső állítás is jó tipp, kérdezz rá, hogy kipróbálhatod-e.

2015. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!