Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ismerősöm azon gondolkodik...

Egy ismerősöm azon gondolkodik, hogy lovasedző szeretne lenni, és érdekelné, hogy a gyakorlati vizsgán milyen feladatok várhatóak?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válasza érdekli, akik a közelmúltban (idén vagy 1-2 éve) tették le. Illetve a REV is érdekli, ha megcsinálja, akkor mire számítson? Edzője még nincs, mert most költözött másik városba. Azért is merült fel a kérdés, hogy hova lője be a lovastudását, van-e értelme elkezdeni. Minden jármódban, kicsit nehezebb lovaglású lovakon is ellovagol terepen is, viszont még nem ugrott.
2015. okt. 6. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati vizsgán tudni kell egy 80 centis pályát lelovagolni,esetleg egy E kategóriát lovagolni díjlovaglás gyanánt. REV nél mire számítson? Ott is ez a felállás nagyjából ,ugróba max 80-90 cm a gyakorlat, díjlovasba meg egy E 8 at kell lovagolnia. Elméleten szeretnek rámenni a jármódokra ,tudni kell a munkaügetés,összeszedett,közép stb jármódok közötti különbséget. Sem a REV sem az edzői nem egy nagy dolog.
2015. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Továbbítottam :)
2015. okt. 12. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Hello! Én most tettem le decemberben a lovas sportedzőit Bp.-n, és nekünk nem kellett ugratni, viszont elméletet számon kérték. Vihettél saját lovat, de ha nem vittél lutri volt hogy milyen lovat kapsz.. nekem sikerült kikapnom egy elég nehéz lovaglású csökönyös pónit, aki persze félt a fedelesben és egyfolytába ijedezett.. Vele kellett egyszerű ugrásváltást, iramfokozást, hátraléptetést, stb. csináljak.. Csak mivel a póni nem tudta ezeket a feladatokat, és már megszokta hogy azt csinál amit akar eléggé nehéz feladatom volt (pedig 5 éve megvan a rev, és 4 évet versenyeztem ugratásban, és lovak kiképzésével is foglalkozom...) szóval mindenképpen stabil lovastudás kell hozzá, min 60-80 centin tudjon ugrani a lovas, ha mégis kérnék, díjlovas alapokat tudja, és legyen tapasztalata nem egyszerű lovaglású lovakkal is. A rev-vel kapcsolatban: milyen stílusú? ugrón 80-90 cm-es pályát kell lovagolni, előtte egy úgynevezett "előlovaglás" van, ahol díjlovas tudásodat kell bemutatnod, helyben mondják a feladatokat, ha itt megbuksz nem mehetsz ugratni. Díjlovaglásban pedig egy programot kell bemutatnod, amit otthon be tudsz gyakorolni.
2016. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!