Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért farol rám futószárazásná...

Miért farol rám futószárazásnál a lovam?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves csődör csikóm.

Sosem volt elbabusgatva.

Ha olyat csinált,kapott.

ha jót persze dicsértük.

Nagyon nehezen tanult meg futószáron dolgozni,de megtanítottam.

Amikor megunta mindig rámfordult,de én kiküldtem.

Sosem hagytam rá.

Már láttam rajta mikor próbálkozik a befordulással és olyankor ha hangosan rászoltam hogy "NEM" elkezdett sunyítani,de nem fordult be,

Mígnem egyik nap rászoltam többször is hogy NEM!!Mert nagyon nem volt kedve dolgozni és válaszul rámrontott.

Rámtaposott majd elkezdett ágaskodni sunyítani és rázta a fejét.

Kétszeresére dagadt a lábfejem így kénytelen voltam ott hagyni.

Azóta bármikor próbálom futószárazni,ezt játsza.

plusz még azzal az újdonsággal,hogy rámfordítja a seggét,de szerencsére MÉG sosem rugott.

Ez így elég veszélyes és tudom,hogy alá kerültem a rangsorba és úgy érzi felettem van,mert pl.másnak akik sosem foglalkoztak vele dolgozik.

Hozzá tenném (férfiaknak akik kétszer akkorák mint én )

Tudom hogy amikor rámfarol rákéne vernem ostorral de akkor még rug is meg rámtolat,ha meg az sem elég nekem jön.

De ez csak futószárazásnál.

Lábait pl csak nekem adja fel senki másnak.

Alapjába véve nem csődörös és nyugodt ló aki nagyon ragaszkodik de ez akkor sem állapot így.



2015. okt. 12. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tisztavérű tenyészmén lesz belőle, akkor komolyan elgondolkodnék a herélésen.

Egy ismerősömnek volt csődöre, az is így állt a munkához, amint elkezdte a cirkuszt megállította, behívta, alárúgott vagy hármat és úgy elpi_csázta, hogy csak na. Utána ment mint a kisangyal. Nem lett belőle erőszakos ló, de ott akkor helyre kellett rakni, mert az nem volt elég, hogy határozottan rászólt és kiküldte. Ezt egyszer kellett eljátszani, utána már elég volt a finom fegyelmezés is.

Mellesleg az sem normális, hogy csak neked adja fel a lábát, mert ez lehet a kezdődő "egygazdás"ság jele, de lehet csak szimplán bunkó, amit szintén nem szabad ráhagyni.


Én nem vagyok az erőszakosság híve, de vannak határok és ez a ló keményen átlépte őket, ezt már nem lehet ostorlegyintéssel lerendezni.

2015. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Persze a ló részéről nem mentség, hogy így fejezi ki magát, de első körben fair és nem utolsósorban okos dolog is magunkban keresni a hibát. Éri-e a lovat kellemetlenség? Fáj-e valamije, készen áll-e a feladatra, stb. Itt fűzném hozzá, hogy én két éves csikót nem futószáraznék még. Te gondolom egy ideje csinálod már é ez egyrészt felesleges és megterhelő is. Ezenkívül van valami oka, hogy nehezen tanulta meg ezt a pofonegyszerű dolgot...


Én most egy időre letenném a csikót és tavasszal venném elő, vagy ha neked ez nem pálya, akkor elölről kell kezdeni az egészet.

Érdekelne, hogy miben futószárazod és mik voltak azok a problémák, amik miatt "nehezen tanulta meg" (és amik miatt valószínűleg most szívből gyűlöli).


Értem én, hogy keményen kell bánni a lóval, de a mi feladatunk, hogy kitaláljuk, hogy a lónak mi is a problémája, miért nem kedveli a feladatot. Persze bele lehet verni, van olyan is, de egyrészt mindig a ló az erősebb, másrészt - jó esetben - az ember az okosabb.

2015. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak lovak, amik későn érnek, lehet a tied is az és még sok neki a futószár. Viszont ez valahol tisztelet játék is.
2015. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, de a lónak valami oka van az ellenszegülésre. A kérdező pedig azt írta, hogy futószáron kívül egy kedves, nyugodt ló, pedig feltételezem, hogy azért akkor sem feltétlenül csinál azt, amit szeretne. Ennyi erővel a boxban is felrúghatná, etetéskor, vezetéskor, lépten-nyomon. De nem teszi.
2015. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!