Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valaki még sosem ült lovon és rögtön terepre viszik?

Figyelt kérdés
Velünk szembe van egy olyan lovarda ahol nagyon keveset vannak bent pályán és szinte mindig terepre mennek.

2015. okt. 18. 13:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hogy hogyan kell fogni a kantárt? Hát, ez szerintem el is mond mindent arról, ami ott folyik...
2015. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Miért, ha nem mutatják meg egy abszolút kezdőnek, akinek még az életben nem volt kantár a kezében, hogy hogyan kell fogni, akkor honnan tudja? :D Nem értem, miért ezen a külön momentumon akadtál fenn, kedves utolsó. Vagy az volt a kiakadás tárgya, hogy csak a szárfogást mutatták meg oszt annyi?
2015. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha még ezt sem tudja, az eléggé nagy baj szerintem.

Persze ki min akad fenn...avagy sem.

2015. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mármint ki nem tud mit? Egek, így akarjon egy laikus tájékozódni a lovasok között, folyton rébuszokban beszélnek... azt hiszitek, hogy ettől a misztikumtól nagyobb lesz a tudásotok, vagy mi?
2015. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Mármint a kantár és a szár közötti különbség a misztikum? :D
2015. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
Hú, egy igazi szőrszálhasogató van köztünk... szexxxiii ;)
2015. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez nem a szorszalhasogatas kategoriaba tartozik kedved utolso,

probald meg a szarat a lo fejere huzni, a kantart meg a kezedbe fogni, na ugye:D

Szerintem egyaltalan nem nagyzolasi vaggyal irta ezt, aki irta, pusztan csak arra celzott, hogy ez azert eleg alap dolog lenne, ha jol mondanak el a lovardaban a szakemberek..

Ebben semmi tamado jelleg nem volt szerintem, nem tudom miert kellett annak venni.

2015. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A kérdező fogalmazott úgy, hogy a "kantárt" kell fogni (amúgy ha azt se fogod rendesen, sose teszed fel a ló fejére, és akkor hiába fogdosod a szárat helyesen vagy helytelenül, höhöhö),nem a lovarda.. mivel ha jól értem, a kérdező nem egyenlő a lovardával. Ekkora önkritikát legalábbis kevés lovarda gyakorolna :'D. Sokan szokták csak így leegyszerűsíteni, de senki se próbált még a szárak helyett a ló fejéhez kapni. A többi válaszoló köztük én is, meg egyszerűen átvette a szóhasználatot, de mindenki értette, hogy mire gondol tulajdonképpen. Amíg a 79%-os meg nem csavarta a dolgot, feltételezve, hogy a "kantárfogás" rögvest a lovardában dolgozók szájából pattant ki, s nem a kérdező elszólása volt.(Egyébként négypatkós lovarda TANONCAITÓL /értsd: nem az oktatótól/ is hallottam már, hogy a szárat és a kantárt egy kalap alá veszi, szóval ez gyakran nem hely, hanem emberfüggő) Ki itt a szőrszálhasogató akkor? Badummm-tss...
2015. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Megjegyzés: Akkor lett volna helytálló a kötözködés, ha a kérdező úgy fogalmaz, hogy a kantár szót a beszámolójában ""-közé teszi, jelezvén, hogy csak azért írta így, mert ott is így tanították. Tudom, nagyon üdvös sokak lelkének az ismeretlen lovardák minél alaposabb savazása, ez most már szakmai divat a lovas berkekben, biztosan ettől is nagyobbnak érzik a tudásukat... de ez nem változtat a tényen, hogy a köccösködés itt most bebukott :')


Megj.no2.: Nem ismerem a lovardát, így védeni sem akarom :D Csak ha már velem szemben is flegmáznak, legalább feddhetetlenül tennék... :')

2015. okt. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!