Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig elég egy kis...

Mennyi ideig elég egy kis bála széna 3 lónak?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint egy ló napi széna igénye kb 10-12 kg között mozog, terheléstől, testtömegtől, és szemes takarmány mennyiségétől függően. Na most, nekem lemértem, 50 kg-os kis bálás szénám van akkor elvileg bőven elég kellene hogy legyen a 3 lónak egy napra. Ja, és 1. osztályú szénáról van szó természetesen, 100% pormentes, illatos, csodás réti széna a hegyekből. Olvastam több tapasztalatot is miszerint 1-2 lovasnak a lovai egyedül esznek meg ugyan ekkora súlyú kis bálás szénát egy nap alatt :D


Na akkor ez most hogy is van??


2015. okt. 22. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor az nem "átlag" kisbála. Mondjuk a méretek változnak, de olyan 10-15 kiló körül szokott lenni a kis kockabála, ezért az átlag méret a 3 lónak reggelire lenne elég. :)


Én is olyan 10-15 kilóval számolok, egy nagy körbálát, ami 300-350 kg és cirka egy hónap alatt eszik meg a ló úgy, hogy mindig van előtte. Kisbálám is volt, abból egyet kapott egy nap (az egy picit kevés volt, azt szűkösebben adagoltam). Ettől a mennyiségtől szépen hízik is már.

2015. okt. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szénával alapvetően azt találom gondnak, ami miatt kevésnek is tűnhet a 10-15 kiló, hogy a ló tudja habzsolni befelé. Nem szépen csipegeti, mintha legelne, hanem kétpofára gyűri befelé. A gyors emésztőrendszer pedig áttolja rajta pikk-pakk anélkül, hogy rendesen hasznosítaná. Így ugyanazon mennyiség szénahálóval, vagy slow feeder-rel történő etetése szerintem sokkal jobb takarmányhasznosítás tekintetében.
2015. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen bála, 3nak kb egy np. Mert mint írták zabálják, mint az őröltek. 365 bálával, már ki is tudod húzni az évet.

Viszont a pormentes, az érdekelne, mert még nem láttam :D

2015. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😀 igazából az lenne jó ha 1 napra elég lenne nekik, 50 kis bálánk van, tudom hipp hopp megeszik, meg van még 25 nagy körbála és 1 bála lucerna amiből majd kapnak néha pár falatot, meg persze napi 2x kaszált füvet ( amíg van) és napi 2x abrak. 😀
2015. okt. 22. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy napra elég lesz.

Illetve majd látod, hogy hogyan tudod adagolni, melyiknek elég, melyiknek kellene több, mennyit pazarolnak, de alapvetően szerintem biztonsággal kijelenthető, hogy 50 kiló 3 lónak elég egy napra. Ha marad, az meg mindig jól esik.

2015. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Együtt lesz tartva a 3 ló, és egész nap lesz előttük széna, tehát az lenne a jó ha elég lenne reggelente betenni egy kisbálát 😊
2015. okt. 23. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Abból úgy viszonylag sokat fognak pazarolni, de majd látod, hogy mennyit.
2015. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!