Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért pisil a lovam, mikor...

Miért pisil a lovam, mikor meglát?

Figyelt kérdés

Vannak olyan napjai, amikor minden alkalommal pisil, amikor odamegyek hozzá (itthon lakik). Néha előfordul, hogy már nem is tud, de azért próbál.

Miért lehet? Nem életbevágó kérdés, de azért foglalkoztat. :))

7 éves heréltről van szó.


2015. okt. 22. 18:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"amíg neurotikus állapotig nem fajul , amiben vizelni kezd az állat!"


Hát ez jó, hogy a végén megmondod, hogy neurotikus választ ad a lovam, mert vizel, mikor meglát! :D

Egyáltalán nem izgatott, sokszor oda sem megyek hozzá, csak mondjuk összeszedem a felszereléseket, vagy trágyázok, hozzá sem nyúlok. Máskor megsimogatom, vagy épp csak elmegyek a boxa mellett. Ezt sehogyan sem lehet összefüggésbe hozni a hazaérkező gazdi és kutya egymásba borulásával, amikor a kutya már annyira ki van borulva, hogy összehugyozza magát, amikor végre hazajön a kedves.

2015. okt. 23. 12:09
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha ismernéd a neurotikus szó jelentését nem írnál ilyet.


Egyébként pedig ha figyelmesen olvasol, érthetően leírtam, hogy ez zsigeri feltétlen reflexé alakulhat, és azután egyáltalán nem kell a kiváltó inger (kutyáknál se, tehát nagyon is összehasonlítható!) elég, ha meglátja a gazdáját, mert arra kondicionálta az agyát.


Egyébként szívesen, és örülök, hogy ez neked ennyire mókás! :D

Tehát nyugodt környezetben is előfordul.


"előfordul, hogy már nem is tud, de azért próbál. "

Ez pedig kétségtelenül zsigeri reflexé alakult.

2015. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta lehet nálad a lovad, de én arra tudok gondolni, hogy az előző gazdája nem hagyta munka alatt vizelni, esetleg nem tud valamiért. Ezért mikor meglát valakit és felmerül a munka lehetősége gyorsan pisil inkább.
2015. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az neked mióta "zsigeri reflex", ha - mint ahogy írtam - vannak napok, amikor csinálja, aztán hetekre eltűnik a viselkedés. De biztosan neked van amúgy igazad! :)


Ez a kutyánál sem reflex, egyrészt mert a kölyökkorból kinőve általában magától elmúlik, ha pedig felnőtt korban jelentkezik, szintén elmúlik amennyiben a gazdája megfelelően kezeli a kutyát.

2015. okt. 24. 11:24
 15/15 A kérdező kommentje:
Munka alatt lovat vizelni még nem láttam. Lassan két éve van nálam, két hónapja itthon, szóval ha naponta 10-szer megyek oda hozzá, abból 9 biztosan nem azért, mert dolgozni fog. Ebben a két hónapban volt egy pár olyan nap, amikor produkálta, amiről írtam.
2015. okt. 24. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!