Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A shetlandi póni elbír egy 40...

A shetlandi póni elbír egy 40 kilós lányt?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy még egy fjord, vagy egy welsh is alig bírja a felnőtteket el, viszont én egy shetlandiról és egy 40 kilós lányról beszélek. Nagy megterhelés, ha rajta vágtázik az ember?
2015. nov. 8. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:

"a standard változat a kisgyerekek ideális pónilova. Mérete, könnyű kezelhetősége folytán a gyerek megtanulja mellette a lóval való bánást, a lóra ülést, biztonságot szerezhet a ló hátán. Sajátos, aprózó mozgása miatt a klasszikus lovaglás megtanulására nem alkalmas, viszont fogatban saját súlyának többszörösét képes elvontatni hosszú távon is. Svédországban sulkyba fogva ügetőversenyeket is rendeznek vele."

[link]


"A 19. században a Shetland-pónit csillevonóként alkalmazták a szénbányákban. Az e célra kitenyésztett pónik feje nagy, meglehetősen csúf formájú volt. Mivel a bányákban ma már nincs rájuk szükség, ez a formai jellegzetesség a tenyésztés során egyre inkább visszafejlődött. Ma már a sziget lakói alkalmazzák földjeiken teherhordó és igavonó állatként, főleg azért, mert testsúlyának akár 50%-át is képes szállítani. Újabban ügetőversenyeken is szerepeltetik, valamint hobbilóként is bevált, mivel a kisgyermekekhez barátságos."

[link]


Valószínűleg meg fog tudni bírkozni egy 40 Kg-os kislány súlyával.

:-)

2015. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fjord nem póni.... welsh póni, de nem olyan pici.


A shetlandi pici, szóval egy 40 kg-os lány nem fog tudni rajta vágtázni, mert egyrészt a magasságkülönbség következtében neked nagyon kényelmetlen lesz, másrészt a lónak ez nagyon nagy teher, úgyhogy nem ajánlom. Harmadrészt erről a lóról nagyobbat tudsz esni, mint egy normál magasságúról.....

2015. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem. Egy 40 kilós lány csak 10 kilóval könnyebb, mint én, én meg még a 160-as magasságommal is karikatúra lennék szerencsétlen pónin.


A shetlandi kisgyereknek való, nem kamaszlánynak. Ekkora súlyra legalább ez 120 centis erős pónit javasolnék.

2015. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ekkora súlynak kisló való nem póni...


Mint mondtam a Fjord sem póni, hanem kisló vagy a Haflinger....stb.


Pff! Nem is értem hogy gondoltad ezt egyáltalán, ez állatkínzás lenne szegény lónak...

2015. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aki nem bír értelmes válaszokat adni, az bele se szóljon! Különben meg, nem én állok lóválasztás előtt, hanem ismerösömék, akik 2 shetlandit vennének a kislányuknak...
2015. nov. 8. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Értelmes választ adtunk! Mond meg az ismerősödnek, hogy kislót vegyenek, a shetlandi nem hozzájuk való már...
2015. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nézd meg google-n a kisló fajtákat, nem fogom most felsorolni őket...
2015. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ekkora lánynak inkább haflingit vennék, az még egy 60 kilós felnőttel is vígan elszaladgál. Egy shetty-t hamar kinő, max kocsizni jó az ő súlyával.
2015. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!