Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kire mondjuk, hogy halado...

Kire mondjuk, hogy halado lovas, es meddig mondjuk, hogy kezdo valaki?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen önálló,egyedül tud lovagolni,szerszámozni,ellátni a lovat,van némi fogalma az alap idomítási dolgokról felügyelet bébicsősz nélkül elvan a lóval, stabil jármódok, 80-100 cm en tud ugrani, terepre tud menni stb.. Ha valaki ezeket nem tudja az kezdő, bár mostanában volt egy téma h még nyergelni ,kantározni nem tudnak de ők már haladók ... Ezen az oldalon meg mindenki profi belovagló meg sztáredző 14 évesen is úgyhogy biztos a sok majom sokat tud mesélni arról hogyan vált profivá meg haladóvá miután sikerült becsatolnia az orrszíjat.
2015. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kezdő vagyok, pedig már 40 évvel ezelőtt is lovagoltam alkalmanként. Aztán 20 évet kihagytam, utána viszont rendszeresen jártam 3-4 évig hegyi terepes túrákra. Mégis úgy érzem, semmit nem tudok, mert önállóan, egyedül egyetlen egyszer lovagoltam. Most épp 10 év után megint újra kezdek, de tök szerencsétlennek érzem magam, egyelőre leginkább futószáron vagyok. Lehet, hogy feladom, ha annyi év után sem tanultam meg lovagolni, csak fennmaradni a lovon, ennyi idősen talán már nincs is értelme. 40 éve is kezdő voltam, és most is az vagyok. A pehelysúlyom és a kidolgozott izmaim már a múlté. Én már így is maradok..
2015. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagára mindenkinek kezdőként kéne tekintenie, mert én nekem az az általános tapasztalatom, hogy aki azt mondja magáról, hogy ő már haladó vagy hogy már jó lovas azok általában meg is állnak azon a szinten, mert nem igénylik tovább a fejlődést. Persze tisztelet a kivételnek, de szerintem soha nem szabad elkönyvelni magunkban, hogy mi már jók vagyunk.
2015. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Igen, utolsó akkor nyilvánvalóan aki futószáron lötyög meg aki millitarizik az egyformán kezdő mert "nem igényli a fejlődést". Normális lovardába bemennél (ha lenne rá igényed ) lehet rájönnél mit írtál most .
2015. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lovaglás elsajátításához fegyelem, önismeret,kitartás és alázat kell. Aki épp hogy ellötyög osztályban és azt mondja, hogy haladó lovas abból hiányzik az alázat. Az ilyen lovasból maximum csak fizikálisan lesz haladó lovas amikor épp a ló eljuttatja A-ból B pontba. De tudásban is vágyni kell a fejlődést, egy lovas örökké tanul és Számomra az a haladó, aki felismeri és elismeri a hibáit, tenni akar ellenük, célja a folyamatos fejlődés és hogy lónak kedvező lovagoljon, bánjon az állattal. Igaz elég tágan van értelmezve, viszont nem szabad konkrét feladatokhoz kötni ki a haladó és ki nem.
2015. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!