Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyetértetek ezzel?

Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

Én kiakadok rajta, hogy "egyes" gyerekeken már 6 évesen, vagy akár 1 év lovaglás után a legmodernebb felszerelés van, csizmától kobakig... Ez most az új nagyzolás? Nem értem minek 6 évesnek lovagló kabát (kb. mint a dijlovagló versenyeken), meg olyan bőrcsizma (!) hogy egy oktató nem engedheti meg magának, de a tudások egy nagy 0


Nekem volt olyan barátnőm aki azért járt ilyen szerelésben lovagolni mert "divatos" és "formálja a fenekét" másképp meg undorodik a lovaktól, de othonra is vettek neki egy ponit (igen, kapott egy lovat csak ugy, idomitatlan, hogy lovagolja), persze el is adták mert "megharapta"...



#divat #lotartás
2015. nov. 21. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Csunya dolog azzal foglalkozni, ki, mire költi el a pénzét.
2015. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ennyire azért ne legyél irigy. Ha neked nem fontos az, hogy a legújabb lovaglónadrágot vedd meg, akkor nem fontos. És kit érdekel, hogy drága csizmája van? Nem mindegy?


Én is a lehasznált ruháimban lovagoltam, még csizmám sincs, csak cipőm. Attól még tudok lovagolni. Nem a ruha teszi a lovast, szóval tökre nem érdekel. Nézzen le aki akar.

Nekem inkább azzal van bajom, hogy a legtöbb lovas egy sznob majom. Sokan sokkal felsőbbrendűnek hiszik magukat, szóval engem tényleg le is néznek.

2015. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Miért baj az, ha valaki erre ad és költ? Ha megtehetik, tegyék...


Az én lovas cuccaim ugyan nem voltak kifejezetten drágák, mert használtan vásárolok, de adok a minőségre. Most írjam, hogy a csizmám új ára 70 ezer, kantáramé meg 180 ezer?


Számomra fontos az, hogy ne csak a munkánk minősége legyen a lehető legjobb, hanem felszerelésügyileg is igényes, rendezett legyen a megjelenésünk.

(Cserébe nincsen 365 féle színű "szettünk" az év minden napjára...)


Az meg - ne haragudj, de - tipikus irigy megjegyzés, hogy kapott egy lovat. Bárki vehet, tarthat lovat, akkor is, ha nem szereti annyira, mint amennyire mondjuk más szeretné és el is adhatja akár amiatt is, mert nem tetszik neki a színe vagy mert megbillentette a fülét. Jobb is úgy, szerintem.

2015. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy bármikor is irigyelnék egy olyan lovast aki fel van öltöztetve mint egy karácsonyfa, de neki a ló egy farformáló- eszköz -.-" Nem irigységből mondom, csak a logikáján vagyok kiakadva, minek 6 évesen ilyen szerelés? hamar kinővi... És minek egy ilyennek ló? szegény állat csak szenved, mert egy fenékformáló- eszköz -.-"
2015. nov. 21. 19:44
 5/18 anonim ***** válasza:
7%

Nem tök mindegy mire "használja" a lovat? Amíg valaki nem kínozza, akkor teljesen mindegy. A lónak nem sérti az egóját, hogy ő csak egy farformáló eszköz.


Sokan sokfélére használták mindig is a lovakat és ennél ezerszer rosszabb dolgokat kellett átélniük.

2015. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

én sem értem miért kell irigykedni. ha megteheti a szülő, miért ne költsön a gyerekre? ez az úgyis kinovi elég gyenge indok... ennyj erővel akkor ruhát, és utcai cipőt is minek venni neki?

egyébként ha már ennyire felted masok vagyonat, ha kinovi el lehet adni. nyilván bukik rajta az ember. amúgy ha a szülők megkeresik a pénzt, miért ne kolthetne a gyerekere? kire költsön akkor? a szomszedra?

miért ne vehetne lovat valaki, ha jól tudja tartani, megad neki mindent? nyílvan nem a 6 éves fogja gondozni minden téren, ehhez az is kell, hogy a szülő is akarja.

2015. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nagyon jó ha a gazdagok mindent megvesznek ha kell ha nem, me ettől müködik a gazdaság, sok az adóbevétel, lesznek új befektetések, van pénz nyugdíjra és sorolhatnám még 10 oldal erejéig.
2015. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

Mindenki arra kőlti a pénzét, amire akarja.

Nem attól lesz jó lovas úgy se....😏

Viszont a nagyon leharcolt cuccok balaesetveszélyesek, a túl drágák meg mennyivel jobban?

Én nem sajnáltam a pénzt, de nem is volt "beszélő csizmám."

2015. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, te szülő vagy, vagy sem de nyilván ha neked lenne gyermeked, te is mindent megtennél, illetve megadnál azért, hogy a legjobb élményben legyen része.


Azt pedig minden felnőttnek, illetve családnak a saját felelősségteljes döntése, hogy mit engedhet meg magának, és mit nem.

2015. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsónak igaza van! Egy szülő arra költi a pénzét amire szeretné és ha ő a gyermeke boldogságára szeretné akkor arra fogja. Ha kisgyerek lovas felszerelést kér kariajinak nem fognak direkt nem azt venni neki, csak mert kinövi, nem tud eléggé lovagolni stb. A lónak meg semmivel nem lesz rosszabb attól hogy "a legmodernebb" lovas cuccban lovagolják.
2015. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!