Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardaban nem lehet sajat...

Lovardaban nem lehet sajat lovon oktatni?

Figyelt kérdés
Ha pedig lehet akkor gondolom a fele penz atszall a lovarda tulajra..
2015. dec. 3. 18:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es! Azért, mert van arra példa, hogy a bértartó hely nem zavarja el a saját lován oktató embereket nem jelenti azt, hogy ne tehetné meg :)
2015. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

10-es: pedig sajnos/nem sajnos ez pont így van az életben. Ha valaki belép a te tulajdonodban lévő területre a tudtod vagy a beleegyezésed nélkül akkor jogod van elküldeni vagy feljelenteni az illetőt, sőt rendőri intézkedést is kérhetsz. Ez ilyen egyszerű.

Tehát ha a lovardának nem tetszik amit csinálsz, rontod az üzletet, feketén és/vagy végzettség nélkül oktatsz (ha lebuksz akkor a NAV őket is előveszi és ha tudtak a dologról ők is büntetést kapnak), veszélyezteted a lovak és az emberek testi épségét a szakszerűtlen munkáddal, nem fizeted időben a bértartást vagy csak megunták a képedet... és így tovább, bármikor kirakhatnak a lovaddal együtt.

Láttam már erre példát, nem is egyszer és nem is egy helyen. Egy terület tulajdonosának (legyen az lovarda vagy akármi) nem kell megindokolnia hogy kit miért tilt ki.

2015. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már a NAV-OT kedves,nézzél már be pár lovardába,98 százalékuk feketén alkalmazza a lovászokat,lovagoltatásról számlát nem adnak,bértartásról is elég ritka.. NAV meg a lovardák :D Két külön dolog.. Már ezekért mind belehetne csukni akár a lovardát ha azt nézzük.
2015. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de szerintem menj el pszichológushoz, mert nem normális hogy minden szavamra vérig sértődsz és szinte várod hogy melyik szót forgathasd ki.

A feketén lovagoltatás csak egy példa volt. Egy megbízható lovardában pedig a minimum feltételek közé tartozik hogy a rájuk vonatkozó jogszabályokat betartják. Ebből már lehet következtetni hogy ha oda viszem a lovamat, akkor hosszútávon megfelelő ellátásban részesül.

2015. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Te meg menj el egy lovardába és nézd meg hány ember oktat a saját lován anélkül h bárkinek fizetne a saját lova által megtermelt saját pénzéből,ha ilyen korlátolt hülye vagy h nem értesz meg semmit. komolyan elképzeltek valamit és akkor az úgy is van... Annyira ráizgultok erre a feljelentésre ,csak ezzel tudtok jönni. Ha annyira valós dolog lenne ez h bírságolják a lovardákat 1 ember miatt aki oktat a lován akkor már az összes lovardát becsukták volna. Biztos azt fogja mondani a tulaj h oktatsz 3 ezerért a SAJÁT lovadon és ha nem adsz belőle rongyos 1500 at oda akkor ne add a 80 tartást se takaródj :D végülis az neki jó ha a saját pénze ellensége... joga az van h kitegyen a területéről bárkit,de ha kitesz nem ezért fog. de ha te olyan idióta vagy h megveszel egy saját lovat ,fizetsz érte és majd más megmondja mit csinálhatsz vele . Ráadást azt se mondta senki h papír nélkül feketén menne az oktatás,ti gondoltatok egyből erre,ebből is látszik h ti így csinálnátok.
2015. dec. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy nem szoktak bírságolni, nem is foglalkoznak vele. Lehet, hogy a putri helyeken lehet a tulaj megkérdezéde nélkül oktatni, meg a tulajnak érvágás lenne, ha elküldene egy bértartót, DE pl. ahol én vagyok ott a tulajnak nem okoz gondot, hogyha valakit emiatt kirak, mert jönnek helyette hárman, ő az oktatásból él meg leginkább és a versenyzésből és nem fogja hagyni, hogy pl. egy hobbista tini lány elrontsa az oktatás színvonalát, mert ha sz@rul oktat akkor azt a lovarda nevéhez kötik nem pedig a bértartó nevéhez. Ez az idióta felfogás, hogy senkinek semmi köze a lovadhoz, valami bődület. Tegyük fel a lovadat nem oltod vagy nincs érvényes vérvétele, akkor ahoz sincs senkinek semmi köze? Mikor azt TÖRVÉNY írja elő. Tény és való, hogy valahol nem érdekel senkit, hogy oktatsz, de vannak helyek ahol ez szabályozva van, ha nem tetszik nem kell oda vinni a lovat. #3-as voltam
2015. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Itt most nem az állattartási dolgokról van szó. Pont ti forgatjátok ki a dolgokat,nyilván ha vasvillával szurkálod a lovad vagy nem kap megfelelő ellátást akkor külső illetékeseknek joga van átvenni tőled a döntés jogát. De ennek semmi köze ahhoz h te magad lovagolsz a saját lovadon vagy másokat ültetsz fel rá,ebbe a kutya nem szólhat bele.
2015. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A másik meg ,hogyha jól oktatsz akkor pont az ellenkezője is kisülhet,jó nevet szerzel a lovardának mert nem az oktató "tinilánnyal" kötik össze hanem a lovarda nevével.. Újabb zsákutcába ütköztetek. De nektek mindenre van valami bődületes marha válaszotok.
2015. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked ezek bődületes marhaságok, de ahol én tartom a lovam ez a szabály, ez a módi. Én leírtam a mi lovardánk álláspontját, ez nálunk így működik és pont. 10-ből 2 lovardában van valami szabály, ha nem is pénzt kérnek, max a lovasiskola idejében ne zavarjön vagy valami. A többiben ténylegesen nem érdekel senkit, hogy mit és hogy csinálsz. Ahol ez a fő profil ott lehet, hogy zavarni fogja a tulajt. Én mindenestre azt tartom helyén valónak, hogy minden esetben jelezze a tulajnak, hogy ha oktatni fog, nem a szabályok miatt, csak tisztességből. Itt elhordhatsz mindenkit egy idiótának, de azt fogadd el, hogy vannak lovardák ahol ez szabályozva van és ez TÉNY és nem a mi hülyeségünk. Engem ezzel nem fognak lehúzni, nem oktatok a lovamon (még csak az kéne...), külön edzőm van aki csak hozzánk jár, neki nem kell leadni egy forintot sem, mondjuk az más, hogy ha lekéne az elég felháborító lenne. Volt is olyan hely, ahol egyszer érdeklődtük és kerek perec kijelentették, hogy edzőt nem hozhatok, nem is mentünk oda. Szóval ahány hely annyi szokás.
2015. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor ajánlom rendes lovardákba járj,ne ilyen lehúzósokba ahol még fingatni sem szabad a lovad a tulaj bólintása nélkül. Pont
2015. dec. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!