Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Wels póni teherbírása?

Wels póni teherbírása?

Figyelt kérdés
Sziasztok mondjuk egy welsh póni elbír egy 56-kgos embert? Egy 145cm-es póni?
2015. dec. 4. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
El,de aztán ne írj ide,hogy megroppant a gerince és fájdalmai vannak vagy lebénult és nem áll fel!
2015. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jajj ezt normális válaszban nem lehet leírni?? Hogy mondjuk szőrén elbír vagy valami.
2015. dec. 4. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szőrén? Nem az az 5-6 kg-s nyereg nyomorítaná meg egyébként sem. Az viszont, hogy szűrén két ponton nyomod a hátá már inkább.

Alapesetben a lovak a saját testsúlyuk 20%-át viszik el gond nélkül. Tehát ha te 56 kg vagy, plusz ruha cipő, szarás előtt vagy ugye, nyereg, minden biszbasz mindjuk 70kg. Azt egy 350+ kg-s ló visz el simán.

Szívesen.

2015. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2015. dec. 4. 13:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem leszólni akarom őket,hanem ha őt elbírja akkor engem miért nem?
2015. dec. 4. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Szakkönyvek szerint egy ló a testsúlyánák 20%-át "bírja el" + 18 kg-ot számolnak a teljes felszerelésre. A szőrén lovaglást én károsnak tartom, mert egy nyereg szép eloszlatja a súlyt, a pattogást is valamilyen szinten elnyeli és jó esetben (normális nyeregnél, ami nem csak a te igényeidet elégíti ki vagy nem olyan, hogy mindegy csak használni lehessen), nem nyomja, nem a tövisnyúlványra fekszik fel, hanem a hátizomra, ami a gerinc mellett fut. Na most szőrén összvissz 2 ponton oszlik el a testsúly, ráadásul a nem hordó a ló és nincs iszonyatosan jó hátszerkezete akkor ohatatlanul egyensúlyozik az ember a tövisnyúlványokon és még vegyük figyelembe azt is, hogy nem mindenki tud normálisan lovagolni és belepattog a ló hátába, ez szőrén még fájdalmasabb. De visszatérve az eredeti kérdéshez, igen elbír.
2015. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy nem lesz káros a póninak ha lovaglok rajta? És tudok normálisan lovagolni?
2015. dec. 4. 13:12
 8/11 A kérdező kommentje:
De azért köszi a választ
2015. dec. 4. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz káros.
2015. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
welsh el fog bírni. ne szőrén használd, hanem nyereggel, de nyugodtan ráülhetsz, el bír. Én welsen is huculon is ültem egy ideig semmi megterheléssel nem járt. most nóniuszon vagyok, azt vettem, így a pónik maradtak a kocsiba, fogatosnak
2015. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!