Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Welsh póni B teherbírása?

Welsh póni B teherbírása?

Figyelt kérdés
van egy keverék (szerintem hucul is van benne) pónim.. 135cm magasságú (szalagal) erős kis zömök paci.. tavasszal szeretném belovagolni. én 60kg vagyok. elbír vajon engem? a ló kb 250-300kg között mozoghat.. kérdésem lenne hogy elbír e engem, illetve nem e lesz baja ha lovagolom.

2014. aug. 26. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Igen. Nekem is van olyan pónim. Volt hogy ketten is ültünk már rajta.

Akkor kb 140 kilók voltunk úgy. Szőrén ültünk rajta. Simán elbírt.

De mivel csikó ezért csak fokozatosan és óvatosan.

2014. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem határeset. A ló testsúlyának 20%-át bírja el kényelmesen. 300 kilónál az pont 60 kiló + a nyereg súlya ami még vagy 6-7 kiló. Persze nem szentírás ez a 20 %, csak a miheztartás végett. De ha a póni erős és zömök, akkor szerintem még elbírja a súlyod. Azt érzed ha nagyon nehéz vagy neki, nagyon beejti a hátát, nehezebben mozog alattad stb. Nekem bottal 138-as sportpónim van (szalaggal 146), én nyereggel együtt vagyok 57 kiló, így ő engem még gond nélkül visz, viszont ő nem zömök.
2014. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Stramm kis ló. most 3 éves de úgyvagyok vele, hogy ráérek jövő tavasszal belovagolni... volt nála a doki ő aztmondta, hogy nem lesz probléma mert valószínüleg több benne a hucul vér mint a welsh.. és a huculok strapabíróbbak. :) remélem nem lesz gond vele.
2014. aug. 27. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!