Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kikötőszárat csak futószározás...

Kikötőszárat csak futószározásnál használunk? Vagy iskolalovaglásnál is érdemes?

Figyelt kérdés

2015. dec. 15. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Én láttam már hogy használják osztálylovaglásnál is, ha még nem olyan biztos a lovas.
2015. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Én abszolút ellene vagyok, szóval nem jelenteném így kis, hogy "futószárazásnál használnuk", mert anélkül is tökéletesen futószárazható a ló, ha a lovasnak van fogalma arról, hogy mit (és miért) csinál.

Nyereg alatt még kevésbé tartom jó ötletnek a használatát.

2015. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is feleslegesnek tartom mindkét esetben.

Főleg bérlovardában,ahol nagy divat.De láttam már vásáron nyomorult pónikat egész nap kikötőszárral.

2015. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Futószárra jó kezdőknek lötyögéshez de semmi másra mert ahogy lifeg csak üti a ló száját.
2015. dec. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem :) köszi a válaszokat.
2015. dec. 17. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Én meg nem vagyok abszolút ellene. aki tudja kezelni, és nem csak behúzza vele a ló fejét a szügyéhez, az használhatja. Oké, hogy lehet anélkül is. Bár itt mindig is két nézet feszült egymásnak. Én pl. szeretem használni a gumis kikötőt futószárazáskor, mert könnyebben és hamarabb el tudom vele engedtetni a lovat. Meg lehet kövezni, viszont Klimke szakirodalma is említi ezt a módszert. Szabadon is lehet vele engedni a lovat egy jó fedelesben. Ha szakszerűen van használva, semmi nem történik, sőt. Itt mondjuk a kulcsszó a "szakszerűen". Valóban, aki nem ért hozzá, nem érti a működését, az csak árt vele.


Kezdőknél én is szoktam látni az alkalmazását. Szintén úgy gondolom, hogy ha nem arra használják, hogy hamis keretet vetessenek fel a lóval, és aztán elhitetik a szerencsétlen lovassal, hogy mekkora profi, szárra lovagolta az állatot, nem ellenzem. Ha tényleg csak lazán lifeg, semmi gond nincs vele. Viszont már azzal is teljesen máshogy megy a kezdő alatt a ló, és nem azzal lesz elfoglalva, hogy belelát az orrlyukába, hanem hogy tudjon figyelni az ülésére. Tehát minden csak az alkalmazás módján múlik :)

2015. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi futószáron mindig használunk kikötőt. Illetve kezdő lovas alatt, ha még bizonytalan a keze és csak idősebb lónál. Fiatal lónál csak futószáron tesszük fel, mert lovas alatt nagy részük képes hanyatt vágni magát.
2015. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha a kezdő lovas keze bizonytalan, akkor nem árt. Magasabb szinten ellene vagyok.
2015. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kikötőszár lovas alatt szükséges rossz. A bizonytaslan, mozgó kéztől, alaratlan belerántástól próbálják sok helyen így kímélni a lovat. Másrészt, ha a fej le van kötve, s a lovas ülése is ügyetlenebb,huppogó, a ló nem tudja a hátát - fejét megemelve - beejteni... 'Kis segítség' ez, a kezdőnek, megalkuvás a lónak... 'Tüneti kezelés', zablába csatolva szerintem fájdalmas a használata, futószáron - kapicánnal, emberségesebb :-)
2015. dec. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Futoszarazasnal ha nem ull rajta lovas hasznos mert lazitja a lovat es egy ellazultabb kenyelmesebb lora ulhetsz utana fel hisz a lonak mindig tamaszkodasban kell mennie de fontos h csak az hasznalja aki tudja nehogy behuzzd vele a lonak a fejet mert ha szar mogott megy a lo az ugyanugy nem jo mintha nem tamaszkodna a lo. Kezdok ha futoszaron mennek en akkor sem vagyok ellene ismetlem ha jol hasznaljak mivel a lonak mindig tamaszkodasban kell mennie es a kicsik vagy kezdobek meg nem tudjak mi az a tamaszkodas es meg nem is kell de a lonak akkor is ugy kell mennie hisz a lonak es a lovasnak is az a legkenyelmesebb de haladobb lovasnal felesleges o erje el magatol a kivant keretet.
2015. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!