Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki, mikor, hogyan kapta meg...

Ki, mikor, hogyan kapta meg az első lovát?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok,hogy ki hány évessen,hány éves lovas tudással kapta meg vagy vette meg az első lovát.Írjatok hosszabb történeteket szívesen olvasom őket!

2016. jan. 3. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos még mindig nem kaptam meg az első lovamat, pedig már 61. éves vagyok!!!
2016. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kutyás vagyok. Nálunk nővérem a lovas.

10évessen kapta az első lovát. Magyar félvés és 11éves volt.

Most 3lova van,de őket már maga vette.

2016. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Én kisgyerek korom óta ló közelben voltam, amíg pici voltam csak sétáltattak pónin. 7 évesen kezdtem rendesen lovagolni tanulni. 10 voltam amikor olyan lovardába kerültem, ahol versenyre is készítettek minket. 15 évesen kaptam volna lovat, de addigra már nem éreztem annyira biztosnak, hogy abban a lovardában, akarnék lovat. Jegeltük is a témát 16,5 éves koromig kb még jártam oda így hébehóba, aztán abbahagytam a lovaglást.


2 évre rá újrakezdtem egy másik helyen, ahol gyönyörű erdők és tereplovaglási lehetőség is volt, bíznak a tudásomban, egyedül is lovagolhatom a lovakat.

(Mert az előző lovardámban, csak körbe mehettünk a karámban, mindent utasításra, hatalmas féltésben, sosem teljesíthettem elég jól, mindig volt valami hiba, és akkor ülésjavítás stb.)


Na az új lovardában már elhitték, hogy ennyi éves lovas tapasztalattal azért egyedül is lovagolhatok és felnőttként kezelnek. Itt szerettem meg az egyik lovat, és ő lesz majd az első lovam. Érzelmi szempontból kötődöm hozzá, mert jókor volt jó helyen, egy 3éves kapcsolatom ért véget ami alatt majdnem az összes barátomat elveszítettem.. a barátom féltékenysége miatt. És a nullán voltam a szakítás után, az 1-2 barátnőm is felment Pestre továbbtanulni, szóval magamra maradtam és akkor kezdtem ezt a lovat lovagolni. És megfogadtam, hogy bármi lesz, kitartok mellette és boldog életet biztosítok neki. Egyenlőre nem veszem meg, de ha lenne rá vevő, vagy eladnák, bármi történne, arra az esetre tervben van a megvásárlás. Mivel már nem fiatal, 16 éves, így úgy gondolom 1-2 éven belül esélyes lehet a lóvásárlás. Most 19 éves vagyok, júniusban töltöm a 20-at. :)

2016. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 évesen ültem először lovagolni, 6 évesen kezdtem el hetente járni.11 évesen bérelni kezdtünk egy lovat, de fél év után már nem volt erre lehetőségünk így a 12. szülinapomra megkaptam az első lovam.Versenyeztünk , de mivel 110 fölé már nem mehetünk vele a kora és a lábai miatt, 14 évesen vagyis 2015 karácsonyára kaptam meg a 2. lovam.Ő 6 éves mi lovagoljuk be , hatalmas képességekkel rendelkezik már a családfája miatt is.Az első lovacskám január 17.-én megy majd el az új helyére, de ott jó lesz neki :)
2016. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!