Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért remegett?

Pajkii kérdése:

Miért remegett?

Figyelt kérdés

Ma reggel nálunk -5°C volt, mentem ki etetni. Van 2 lovam, az egyik évek óta fél-rideg tartásban van, jó hosszú, sűrű bunda. A másiknak ez az első kint töltött tele, nem is növesztett hosszú bundát, de elég sűrű neki. Ettől függetlenül evés közben láttam, hogy iszonyatosan remeg. Ez azóta megszűnt neki.

Takarózni nem szeretném, felszívja a nedvességet stb..

Nem fagyhat meg, ugye?

Vastagon alászalmázott 3,5 oldalas beállójuk van.


2016. jan. 4. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig ha istálós volt, akkor első télen esténként kell a takaró, mivel írtad is, hogy nem növesztett bundát. Jövőre nem kell neki, de jelenleg ruházz be egyre.
2016. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs szőre , kell rá az a takaró.
2016. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ősszel raktad ki, addig meg istállózott volt. Akkor ne csodálkozz ha nincs szőre és fázik. Rideghez való tartáshoz már tavassza ki kell rakni, hogy úgy menjen bele a télbe. Néha nem árt gondolkodni. Merre laksz, hogy olyan meleg volt az este? Vagy csak Szerinted volt -5 fok?
2016. jan. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen fázott a csórékám. Tegyél rá egy 200-as karámtakarót, azok relatíve vízállóak. Nyilván kintre a polártakaró nem megoldás.

De igen, nem megfelelő körülmények között (nincs rá felkészülve) egy ló is megfagyhat. Nem fagyálló kering az ereiben és ha ő nem "takarja" magát, akkor neked kell ...

2016. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fázik a lovad, de nem akarod takarózni...?

Az enyém is így van tartva, vízálló takarója van, a lóhoz nem jut el a nedvesség, hacsak bele nem izzad (ami azért ebben a -10 fokban nem olyan könnyű), nem éri nedvesség a lovat. Vegyél neki szépen takarót, mert akármilyen beállója van, akármekkora szőre, ha fázik, akkor fázik és bizony be kell takarni.


Ar viszont figyelj, hogy valóban vízálló legyen az a takaró, nem "talán", meg "vízlepergetős", meg stb, mint ahogy sokan hirdetik, mert ha takaróban megázik és abban a fagyos vizes cuccban álldogál, abból komoly bajok lesznek.

2016. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

eleg sok erosen megveto valaszt kaptam.

van szore, csak nem hosszu, inkabb dus.

igen, osz elejen raktam ki, mert akkor hoztam oket haza. egyszer volt pelda a remegesre, akkor azt mondtak, hogy remegessel termeli a hot is.

koszonom a valaszokat, de neha probaljatok meg nem megvetoek lenni. nem 12 eves lohoz nem erto kisgyerek vagyok. :) a megvetes nem valasz.

2016. jan. 21. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!