Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jó egy lóban?

Mi a jó egy lóban?

Figyelt kérdés

Én utálom a lovakat, pedig a családomban volt rokon akinek 10-15 lova mindig volt.

Mindig jöttek a lóvés szülők aztán rakták rá a lovakra a gyerekeiket, ez volt a hétvégi program.

El nem tudnám képzelni, hogy egy büdös lovon mit lehet élvezni, főleg hogy akármikor ledobhat aztán törik kezed lábad stb.


2016. jan. 5. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akkor dob le ha nem tudod kezelni. Nem kötelező szeretni őket, de mások meg szeretik. Meg ha félsz tőle, megérzi, ahogy a bizalmatlanságot is.
2016. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Finom kolbászt lehet belőle csinálni.
2016. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
32%
a csajok birják én csak a loerőt diesel motorban. Falun élek egyhén elegem van a szekeresekből a csomo loimádobol.
2016. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát azért unoka bátyám és az egész családja évtizedek óta lovakkal buzul, mégis az összesnek volt már csontja törve ló miatt.

Igaz ők nem egy kikötözött madzagon lévő lovon körbe körbe "lovagolnak" hanem erőben, réten.

Nem értem miért van sok csaj manapság beleőrülve, ez valami divat lett?

2016. jan. 5. 17:59
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekként, ha felkészületlenül erőltették rád ezt a programot, nem is csodálom, hogy nem láttál bele mélyebben ebbe a dologba, és hogy a negatív élmények miatt utálod őket.


Erre meg kell tanítani az embereket, hogyan vegyék fel a "kapcsolatot" egy lóval, hogyan kommunikáltok egymással, testbeszéddel, apró jelzésekkel, milyen az, mikor a bizalmába fogad, milyen lelkiállapotban kell a társaságában lenni ahhoz, hogy tiszteljen, és irányítani tudd...

És ha ez a bizalom és a tisztelet megvan, egy hiper érzékeny ösztönű fél tonnás állattal, az olyan érzést, és élményt ad egy embernek, amit semmi más nem!


Szerintem a legjobb végső soron az benne, hogy általa, és általában a lovakkal való viselkedés által megismered önmagad ösztönös oldalát is, tudatosan válsz az élet minden területén nyugodtabb, magabiztosabbá, kiegyensúlyozottabbá.

2016. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Mi a jó egy lóban?? Latszik soha nem ettél lóból készült ételt! Akár ló kolbász akár sült hús! Isteni íze van.
2016. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Soha nem erőltették rám, mindig is utáltam a lovakat, egyszer sem ültem/ülnék lóra.

Nekem a 450 RMX nyújt olyan élményt amit más el sem tud képzelni.

Mostanában lett divat hájpolni ezt a lovazást, egy madzagon kikötött lovon körbe körbe mennek a szaros porzó földön a "nagy" lovasok, ezt nem értem mi a jó ebben.

20km-ert lenyomni egy 30 méteres sugarú körben...ez ám a lovaglás.

2016. jan. 5. 18:11
 8/18 anonim ***** válasza:
az még csak a gyakorlás
2016. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha hülye vagy valamihez ,miért nem maradsz csöndben? Menjél akkor labdát kergetni fel-le mint a hülye értelmetlenül,meg szívd el az agyad ,az sokkal hasznosabb. egyénként lovaglásról kár beszélni olyannak aki soha ki sem próbálta,aki meg belekerül annak egy életformává válik,és igenis egy "koszos,büdös ló" sokkal több szeretetet ,tiszteletet ad mint egy utolsó féreg ember.
2016. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

mindenki mást szeret, a lovasok a lovaglást. Én pl el sem tudom képzelni hogy mit élvez valaki a motorozáson vagy még inkább a vadászatban. Ez olyan mint hogy valaki a kék színt szereti valaki a rózsaszínt. Ennyii.

Amúgy a "madzagon körbemenés" azt a kezdők csinálják.

2016. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!