Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Neizer nyergemet érdemes...

Neizer nyergemet érdemes lecserélni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy neizer univerzális nyergem. (Használtan vettem,de nagyon jó állapotban van) Ugratásra (is) használom. Én meg vagyok vele elégedve, de a lovamnak nem lenne kényelmesebb egy stübben vagy ilyesmi? (Majdnem minden nap edzünk) Néha szoktak lenni használt, de jó állapotúak, jó áron. Ha lenne rá pénzünk, természetesen vennénk. De ha jobb lenne a lovamnak, össze tudunk rá spórolni. Előre is köszi a válaszokat!
2016. jan. 9. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt így nem igazán lehet megmondani. Ahhoz látnunk kéne a lovadat is meg a nyergedet is. Ha jó rá a nyereg, akkor tökéletes ez a neizer, ha nem jó rá a nyereg, akkor nyilván kényelmesebb lenne neki egy olyan, ami passzol.

Nekem is Neizer nyergem van, se a lónak, se nekem nincs rá semmi panaszom. Az a lényeg, hogy passzoljon a lóra.

2016. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És azt csak szakértő segítségével lehet megállapítani?
2016. jan. 9. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Az hogy a lóra jó-e az edződ simán meg tudja állapítani. (Mivel írtad h minden nap edzel vele így gondolom edződ is van) Egyébként rengeteg írás/videó van arról hogy hogyan is kell állni a lovon a nyeregnek. Neizerem lenne biztos nem cserélném le Stübbenre, nekem a Stübben nem igazán jött be több félébe ültem már de egyik se volt az igazi ellentétben a Neizerrel. (nekem kiefferem van)
2016. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. jan. 9. 14:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem pont stübbenre gondoltam, jobb márkákra.. pl egyik ismerősöm 130 000ért vett jó állapotú kentaurt. Vagy trainers, meg ilyesmikre gondolok.
2016. jan. 9. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a lóra tökéletesen passzol minden szempontból (hossz, egyensúly, markamra, gericcsatorna, felrántók helyzete, stb, stb), akkor felesleges lecserélni, ha amúgy nem telik drágább nyeregre - aminél szintén fennáll a veszély, hogy nem lesz tökéletes.

A Schleese saddle fit videókat ajánlom a youtube-on.

2016. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából ez attól függ, a lovadra hogyan illeszkedik. Nem a nyereg márkájától függ (persze mindegyiknek van egy jellegzetes kialakítása), hanem például mekkora a markamrája, stb. Nekem Neizer nyergem van, az mondjuk csináltatva lett a lovam méretei alapján, és tökéletesen illeszkedik. Ugyanakkor például az egyik Prestige nyereg (el akarták adni nekem) nagyon szűk volt rá. Én tökéletesen meg vagyok elégedve a Neizer nyergemmel, nem cserélném le. Én is univerzálisat használok, mert sokkal mélyebb ülést ad, de ugyanakkor ennek olyan a kialakítása hogy díjugratásra is tökéletesen alkalmas (B3-A1ben versenyzünk). Szerintem a Neizer nyergek nagyon jó minőségűek, rengetegen dicsérték például az enyémet is, hogy sokkal jobb mint ezek a drágább külföldi márkák.

Szóval a te helyedben megkérdeznék valakit, hogy szerinte mennyire illeszkedik, ha te nem érzed pontosan. És az alapján vennék nyerget, ami egyrészt illeszkedik, másrészt te is megtalálod benne magadat. Úgy vagyok vele, a márka nem annyira számít mint sokan gondolják, mert lehet az valamiért pont nem hozzátok való. És egy "olcsóbb" magyar Neizer nyereg lehet jobb, mint a 4x olyan drágább külföldiek. Persze másnak lehet, hogy éppen fordítva jobb, ez csak az én véleményem a saját nyergem alapján.

2016. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!