Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hány colos nyereg kell?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok jártas ebben a témában, de szükségem lenne egy nyeregre és nem tudom, mekkorát érdemes vennem.
2016. jan. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hátsód, és ahoz válassz.
2016. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
leméred a segged, töktől, vájat végéig és akkora kell. plussz a lóra is stimmeljen.
2016. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a coll az a te méretedet jelenti.


15” = 40 kg

16” = 41-55 kg

17” = 56-79 kg

18” = 80-120 kg

ez ugye egy körülbelüli érték, olyat válassza mi neked kényelmes, jó helyen tudsz benne ülni és a lábad is jó helyen van. ami fontosabb, az, hogy a lóra passzoljon. ami pedig a markamra méret. abból az átlagos a 32-es, minél szélesebb a nyereg, úgy nő ez a szám. azt pedig csakis próbával lehet megtudni, hogy illik e egy magas marú vagy éppen alacsony marú lóra. olvasgass róla, nem egyszerű, mert ha rossz a nyereg, fel fogja törni a lovad.

2016. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül kaptam segítséget valakitől, aki használtan árult nyergeket, megengedte, hogy rápróbáljam a lóra is és én is ki tudtam próbálni. Most már minden rendben. :)

2016. jan. 22. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!