Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy mekkora nyereg és heveder jó a lóra?

Figyelt kérdés

Hogyan kell megállapítani, hogy mekkora a marja vagy mekkora ülés felülete legyen a nyeregnek ?

És a hever hosszát, hogyan tudom lemérni, hogy a lóra milyen méret való ?


(nincs lovam, csak érdekel, mert ezt eddig nem nagyon tudták nekem elmagyarázni )


És kantárból, hogyan tudom , hogy fullos kell vagy kisebb , meg zablából ?



2015. jan. 1. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A nyereg ülőfelülete attól függ, hogy a te feneked mekkora.

A lónak nem a marját mérjük, mert nem a marján van a nyereg, hanem körülötte. Ránézésre nagyjából lehet állapítani, hogy a válla, háta milyen széles, milyen szöget zár be és így meg tudjuk tippelni a leendő nyereg markamrájának méretét. Lehet kapni marmérőket, de mivel általában az eladók nem tudják lemérni a saját nyergüket, így az ember a ló meglévő nyergéhez viszonyítva, próbálgatva keres olyat, amit minden szempontból passzol. Hogy ezek mik, arról találsz nagyon jó, tartalmas cikkeket.


A heveder hossza a ló övméretétől függ, a már meglévő hevederét le lehet mérni és hasonló hosszúságút venni, ha arra kerül a sor, vagy rátenni egy nyerget és körbemérni a lovat


Nagyméretű félvérnek a fullos kantár a jó, a cirka 160 alatti, vagy finomabb felépítésű araboknak, telivéreknek, nagyobb póniknak a cobos.


Zabla: bedugsz valamit (akár mérőszalagot) a ló szájába és akkorát választasz. Nem kell, hogy túllógjon, mert akkor össze-vissza fog mozogni.

2015. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
zablát úgy mérd le ,hogy a 2 szájszeglet közötti távolságot mérd meg,átlagos lónak 13,5 (135) mm a megfelelő. Átlag nyereg 16-17 colos ülőfelületű, de érdemes rápróbálni a lóra ha van rá lehetőség és úgy megállapítani ,hogy stimmel-e rá. A hevedernél meg azt is figyelembe kell venni,hogy hosszú vagy rövid felrántószíjas a nyereg. Ha hosszú felrántós díjlovas nyereg ahhoz átlagban 40 centis heveder jó szokott lenni ha nem túl nagy a ló hasa.
2015. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ! Olvastam hogy akkor jo a nyereg ha izzaszto nelkul ra teszed es atlatsz a nyereg alatt ! Ez igaz ?
2015. jan. 2. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, feltétlenül át kell látni a nyereg alatt, legalábbis a fényt látni kell, különben nincs elég hely a mar és a gerinc körül.
2015. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Es ha atlatok a nyereg allatt es a fenekemnek is kenyelmes akkor jo a nyereg ?
2015. jan. 2. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Ez a 9 videó jól összefoglalja, hogy mit kell nézni egy nyeregpróba akalmával.

https://www.youtube.com/watch?v=U2mKz0uP_K8

2015. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem túl sokat értettem belőle, de a "képekből" kicsit többet tudok :) Köszi
2015. jan. 2. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért is küldtem a videót, mert folyamatosan mutogatja, hogy mit kell nézni, szemlélteti a jót és a rosszat is.


Ha valami nem tiszta, írjál nyugodtan. A megfelelő nyereg kulcsfontosságú.

2015. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!