Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezelhetetlen, mit tegyek?

Kezelhetetlen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem 1 hónapja egy 3,5 éves kanca lovat. Előző helyén el hozatalkor nagyon kezes,nyugodt ló volt. Miután 1 hét eltelt,hogy elhoztuk,elkezdett harapni,csipkedni,sunyítani. Kezelhetetlen lett. Futószáron nem dolgozik,befordul felém (pedig elméletileg sokat futó szárazták,ami szerintem nem igaz..). Sőt,már vezetni se lehet,mert támad. Nincs senki,aki segítene nekem,közelben nincs senki olyan szakember.. Eladni nem akarom,mert szeretem! Parelli 7 játékot szerettem volna,de egyszerűen nekem túl bonyolult,nem tudom elkezdeni.. Nem tud egy helybe megmaradni,ha bemegyek hozzá,ez miatt a Parelli nem menne..lábait körmösnek emeli,nekem nem.. Nem is tisztel engem..165 magas én pedig 153.. Segitsetek,mit tehetnék..


2016. jan. 27. 15:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni,hogy nagyon rossz körülmények között volt..Karámjában a faoszlopokból szögek álltak ki,madzaggal volt a kerítés(raklapokból állt) összekötve..
2016. jan. 27. 15:07
 2/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul mint nemrég kiderült,előző helyén heti szinten ládányi almát kapott kézből..
2016. jan. 27. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A ló megérzi, ki az a ki tapaszalatlan, kivel lehet mindent megcsinálni. én is jártam így sajnos, másnak mindent megcsinált nekem még azt se hagyta, hogy a kantárt feltegyem rá mert egyszerűen felemelte a fejét, én meg gyerek fejjel nem tudtam vele mit kezdeni. Szerintem csak az lehet a megoldás, hogy elviszed valahova bértartásba, ahol egy szakértő tud tanácsot adni, hogy mit hogyan csinálj vele.
2016. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom.. Bértartással az a baj,hogy nem tudnék kimenni hozzá max 2 hetente egyszer.. Az meg nagyon kevés.. Eltávolodni meg nem akarok tőle :/
2016. jan. 27. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
tojik a fejedre. tudja hogy nem vagy tapasztalt, és nem mersz erőteljesebben hozzányúlni. kezdjük a harapásnál. vágd orrba. ne csak simogatsd, tényleg csapj oda rá, hidd el meg fog lepődni, és elég lesz még vagy 2x eljátszanod vele és leszokik róla. vezetni is határozottan lépni vele előre, nem tötyögni, várni hogy mikor húz el. ha esetleg előz meg hülyéskedik egy pálcát a kezedbe veszel és megkocogtod a szügyét. amennyire erősen kell. és így tovább. tudnék mesélni, 2 tök vad, elhanyagolhatatlan lovat hoztam lovaglós szintre. ha érdekel írj nyugodtan privátot. amúgy lehet megkövezni a pofonért, pálcáért :) sokaknak nem tetszik, de mikor egy 500 kilós ló rángat a kötél végén, aki egy mozdulattal megöl, azért viselkedjen. meg kell neki mutatni hogy ki az úr a háznál, és nem lesz vele semmi gond :)
2016. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem is lehet megkövezni: etológus vagyok, de a következetes büntetés igenis jó dolog! Nyilván nem kell ütni-vágni, és fontos, hogy mindig a rossz dolgokért kapjon, a jóért meg dícséretet, de mindig következetesen! Főnököm volt elájulva, hogy hogyan tudtam behozni az igencsak neveletlen és elkapatott lovát a karámból. "rád nem ágaskodott?" De. Kapott érte egy irdatlan nagy tenyerest, és már indulhatott is befele. Érdekes, azóta nem poén...

Ha meg a kaját várja kézből, tessék neki ledobni a földre, azt haraphatja, de ez így nem kunyerálás. Az is megoldás (fent említett aranyos-kedves lovacskánál bejött), ha megtanítasz neki valami eszetlenséget, hogy hogyan kérjen falatot. Fej félrefordítása, bólogatás, tökmindegy. De a harapás nem lehet a szótárában.

Ja, és a tizenéves titánoknak üzenem, hogy a lovak még mindig hierarchikus társadalomban élnek. Aki erősebb, az van felül!

Futószáron befordulás: nem csak a hátsó felére lehet ám koppintani a lónak. Szemére vigyázz, de orron is lehet billenteni. Ha nem tetszik neki, elfordul és máris körön van :)

2016. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A "közelben nincs senki olyan szakember" - pedig szerintem feltétlenül szükséges lenne valaki hozzáértő, aki nem csak a lóval érteti meg magát, de el tudja és akarja mondani Neked is, hogy mit, hogyan tegyél, s mit kerülj.


Ha van olyan lovarda, ahol bértartásban vállalják és képesek is megtanítani a normális viselkedésre, akkor ettől csak azért nem zárkóznék el a helyedben, mert, hogy akkor ritkán találkozol vele. Ugyanis egy szakszerű "átnevelés" után már visszaviheted magadhoz, s a nevelés hatása nem illan el, és veled kapcsolatban is működni fog.

A gond inkább az, hogy ez a megoldás is sok utánajárást, szervbezést és pénzt igényel.

2016. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kerdeseknel banom csak igazan, hogy a kerdezot nem lehet lepontozni. Legalabb helyesen tanulj meg irni hulye pit.sa. A futoszarazas pl egy szo es ez csak egy a sokbol.


Egyebkent celed vsn a baj, nem a loval. Nem eztesz hozza ez a nagy tirok.

Feltetelezem ezen a nyers csikon akarsz egyedul megtanulni lovagolni -.-

2016. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó megoldás lenne a bértartás, legalább egy kis időre, mert akármit írogatunk itt neked, nem fogod tudni egyedül rendbe rakni. Szakember meg sok van olyan, aki messzebbről is el jár egy-egy lóhoz (persze, ha jól megfizetik). Tudom, hogy ezt az ötletet nem fogod díjazni, de én az eladástól sem zárkóznék el, mert úgy veszem ki az írásodból, hogy ez még egy teljesen nyers lovacska és ha már ilyen alapszinten is elakadtatok, akkor mi lesz ha majd a belovaglásra, utána pedig a komolyabb munkára kerül a sor. Lehet hogy a lovadnak is jobb lenne tapasztaltabb lovas mellett.

Szerintem fontold meg mindkét lehetőséget, a bértartást és az eladást is. De akárhogy is döntesz, semmiképpen se egyedül akard megoldani a problémát, mert akár rosszabbra is fordulhat.

2016. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!