Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet magunkhoz szoktatni...

Macska9999 kérdése:

Hogy lehet magunkhoz szoktatni egy lovat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy lovat és kéne pár tipp hogy hogyan lehetne magamhoz szoktatni.


Köszönöm



2016. febr. 1. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Kockacukorral.
2016. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyi lovas tapasztalatod van? Mert ha nincs, elég nehéz lesz, nem kellett volna így belevágni a lórartásba. Egy tapasztalt lovas pedig tudja, hogy mit kezdjen egy új lóval.

Először hagyd, hogy megismerkedjen az új környezettel, lovakkal (remélem nem egyedül van), és szép lassan kezdj el vele foglalkozni, mondjuk ez attól is függ, mennyi idős aló, mi!lyen szinten van, és te milyen szinten vagy.

2016. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg kaptam egy repülőt és azt hogy kell vezetni? BOING747es
2016. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Apró kérdés: ti úgy születtetek hogy profi lovasok vagytok?Bárki mer kérdezni azonnal ledorongoljátok,fensőbbségesen kiosztjátok de legalábbis úgy válaszoltok hogy a kérdező tuti nem mer többet érdeklődni!


Jöttök azzal hogy miért nem néz utána a lótartásnak mielőtt belevág?!Hogy meri...stb!!!Skandallum hogy olyanok is lovagolni,lovat tartani,szeretni szeretnének akik most kezdik!


És ha utánanézett?És ha csak alaposabb akar lenni és még infót begyűjteni???Belegondoltok néha mit okoztok ezzel?Az a minimum hogy az állatszerető ember kedvét szegitek egy időre.Nekem ugyan nincs lovam(van ugyan póni otthon ami ugat..német dog,nem is egy)de a lányom lovásznak tanult.Imádja a lovakat,ért is hozzájuk.Lovagol rendszeresen.Emiatt sokat forgunk lovas közegben és felháboritó az a fennhéjázó viselkedés a kezdőkkel szemben amit a legtöbben tanúsitanak.Tudom van kivétel,ilyet is ismerek de ez az elenyésző.Persze tudom a lovak védelme.Mert kevesen tartják sajnos igazán jól.


Jómagam a kutyák mentésében,örökbeadásában vagyok érdekelt,látunk rengeteg rosszat.Kevesebb jót..De soha eszembe nem jutna mondjuk valakit alapból lekezelni mert felhiv vagy ir nekem hogy dogot szeretne,ez és ez lenne a kérdése!Mitől vagytok ti lovasok egy felsőbbrendű kaszt????

Tisztelet a kivételnek...

Bocs a kirohanásért de ez nagyon szúrja a szemem...

2016. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 és fél éve kaptam meg a pacimat..először nagy gondok voltak vele mert nem akart a bizalmába fogadni....aztán leesett miért.....Onnantól kezdve másképp láttam a lovakat..türelmes voltam hozzájuk...Elkezdtem Parellizni...és szabadidomítani....a lovam a mai napig is nagyon szeret engem...és ez lehet furán hangzik de én megértem mit akar....pontosan tudom mire gondol... és megpróbálom azokat a körűlményeket megteremteni neki....a barátnőm az suttogónak hív mert már kigyógyítottam egy lovat komoly problémáiból..😀😀😀 Tőlem fogadd el ezeket a tanácsokat...

A lovadra sok időt szánj...meglátod a lovardában töltött sok idő jó hatással lesz a bizalmatokra......

Ne üsd meg soha....az ütés nem megoldás semmire....hanem mondjuk büntetés legyen az "elüldözés".....mint Monty Roberts...

Tegyél róla hogy te legyél az irányító kettőtök között..ehhez som türelem kell......

A barátságát meg ne akard finomsággal megnyerni mert akkor nem a barátja leszel hanem az "édesség osztogató autómata" aki mindig kockacukrot meg repát ad neki....ezzel nem lehet semmit se elintézni....

Inkább simogasd....az sokkal többet ér.....de persze ne akkor amikor rosszat csinál...

Esetlegmeg masszírohatnád.....vagy legeltethetnéd......vagy esetleg ülj be a karámjába és olvass...akkor megszokja a jelenléted.....és ha igazán jó kapcsolatot akarsz vele szabadidomíts vagy parellizz...ezekről az interneten bővebben találsz majd dolgokat...


Remélem hasznos dolgokat írtam számodra......és sikerűl jó kapcsolatot teremtened a paciddal..😉😉

2017. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!