Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne egy 5 éves...

Hogyan lehetne egy 5 éves macskát magunkhoz szoktatni?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptuk 2 napja. Csak morog meg fúj ránk egésznap. Eszik, iszik ha elmegyünk itthonról, de amúgy csak a sarokban vagy az ágy alatt van. Ha csak hozzászólunk fúj. Tudom, hogy sok idő lesz megszokni minket, mert sokáig volt egy helyen, de mégis, hogyan lehetne az új környezetéhez szoktatni?

Előre is köszi.


2015. ápr. 26. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kaja,olajoshal.
2015. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek cicajátékokat. Mutassátok neki távolról, játsszatok vele, pl. rázogassátok vagy dobáljátok (játék típusától függ), majd hagyjátok a földön és menjetek odébb. Kerüljétek a hirtelen mozdulatokat. Hagyjátok nyugodtan az ágy alatt vagy a sarokban ülni. Legyetek türelmesek, időre van szüksége, de majd oldódni fog.
2015. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A két elöző kombinácioja bár a játék fölösleges. Ne piszkáld és tudja hogy tőled kapja a kaját etesd kézből stb. 1-2 hét allat teljesen hozzátok szokik ha nem éri negatív dolog.
2015. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3: A játékos módszer saját tapasztalat, nekem is volt ilyen macskám.

Egy benti macskának a kötődéshez nem feltétlenül elég, ha etetik, foglalkozni is kell vele.

2015. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
pedig a jatek igenis fontos egy macska megszeliditesehez...
2015. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltunk vele játszani, rengeteg dolgot kaptunk hozzá, de csak idegesebb lett tőle. Kézből se tudjuk etetni mert ahogy nyújtjuk neki morog. Nem jön ki sose a konyhába, hogy lássa tőlünk van.
2015. ápr. 26. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Az előző helyen hogy viselkedett? A leírás alapján alapból egy zárkózott, félős cica lehet.
2015. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy egy barátságos, kedves cica. Ha csak meglátja a konzervet bújik. Az előbb a kádból zavartuk ki. De amúgy tényleg félős most.
2015. ápr. 26. 19:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg csak idő kell neki.

Ez esetben én szerintem kivételt tennék és nem a konyhában tenném le neki a kaját, hanem tőle pár méterre, közben hívnám, hogy lássa, én adom. Így hamarabb fog enni a jelenlétetekben, aztán már jönni is fog, ha meglátja.

2015. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minek kellett kizavarni a kadbol? Ha zavarjatok, akkor felni fog toletek.

Az uj kornyezethez legjobban ugy lehet szoktatni, hogy beken hagyjatok egy-ket napig, hogy a sajat ritmusaban fedezze fel.

Magatokhoz meg a legegyszerubben talan a klaszikus modszerrel, hogy szepen hagjatok egy napig etlen (nem szomjan!) aztan lerakjatok koze, es kozetek a kajat ele, hogy lassa, toletek van.

A macskak okos allatok, elegge gyorsan rajonnek, hogy aki enni ad nekik, az nem fogja megenni oket :)

2015. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!