Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tarthatja kifelé a fejét?

Miért tarthatja kifelé a fejét?

Figyelt kérdés
A lovam már egy jó ideje azt csinálja, hogy bal kézre nagyon nehezen lehet állítani, és a fejét állandóan kifelé fordítja, úgy megy. Ügetésnél és vágtánál van ez és csak bal kézre. 7 éves herélt. Például vágtában, ügetésben nagykörön a fejét kifelé fordítva tartja, és nehéz elérni, hogy a helyes pozícióba kerüljön. Másik kézre nincs ilyen gond. A zablát pedig nagyon rágja, láthatóan nem elengedettségből. Zabla nélkül lovagolva is ugyanez a helyzet, akkor is kifelé tekergeti a fejét bal kézre. A hátát megnyomkodva nem tapasztaltam érzékenységet, a nyereg elviekben illeszkedik rá, előtte egy másik nyereggel lovagoltam egy évig, Barefoot váznélküli "lóbarát" nyereggel, ami elméletileg nagyon jó a lovaknak, de annál is ez volt a probléma. Terepen nincs vele gond, bár ott nem szoktunk lovasiskolai feladatokat végrehajtani, de akkor nem tekergeti a fejét semerre. Tudnátok adni ötleteket, vajon mi lehet a gond?
2016. febr. 7. 19:31
 1/10 anonim válasza:
Elcseszodott a szaja. Nagyon rosszul fogtak a szajat egyik oldalon rovidebb volt a szar vegyetek erzekenyebb zablat szerintem
2016. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Irány a terep! Te is unnád a helyében, ha körbe-körbe kellene cipelned egy hülyegyereket. Unatkozik és nem szeret bal kézre.Vidd ki és futás.
2016. febr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy buta kérdés, de nem futott? Ügetőn vagy galoppon? Kocsizás esetleg?
2016. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézdcsak, ezt pont most találtam:

..a lovak a rossz lovaglási élményeik után, a helyes lovaglásért és foglalkozásért nagyon hálásak és ragaszkodóak lesznek. A lovak szívesen mennek a jobb(helyesebb) felé...-Paul Stecken- Megjegyzések és Összefüggések c. könyvéből.


Amúgy a legtöbb ló "jobbkezes", arra sokkal könnyebben hajlanak. Sok meló és helyes lovaglás és milliónyi kitartás. Én is ezzel küzdök.

Kényelmesebb neki a jobb kéz, balra tekereg kicsit és gondolom bámul kifelé. Erőteljesebb belső állítás, folyamatos elfoglalása, hogy ne unatkozzon.

A váznélküli nyereg, pedig nem látja el a nyereg feladatát, nem oszlatja el a súlyt.

2016. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem futott ügetőn, és nem is kocsizott. Terepre a nagy sár miatt egy ideje sajnos nem tudtunk menni, de ha az időjárás engedi mindig terepen lovagolom, mert azt látom rajta hogy a pályamunkát unja nagyon, teljesen máshogy viselkedik akkor, visszatart, és akkor csinálja csak az erőteljes zablarágást és a feje kifelé fordítását bal kézre. Próbálom változatossá tenni amíg nem tudunk kimenni terepezni, hogy sokszor nem is ülök rá, hanem csak földről dolgozok vele, szabadidomítós feladatokat, ezeket nagyon szereti. Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 8. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Már elnézést, de hol a sorozatgyilkos fecskében van neked nagy sár? Addig nincs sár, még szügyig nem merül. "Nem a élet kemény, te vagy csicska."
2016. febr. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az en kancam is "feloldalas", egyik kezre jol lehet hajlitani, a masikra viszont nagyon ellenall.

Mi hivtunk hozza egy csontkovacsot, kiderult hogy neha nem art kicsit helyrerakni a csipojet.

Ha a fejet kifele forditja, vagtaban ettol meg a jo labra ugrik be, vagy hamisan vagtazik?

2016. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó lábra ugrik be vágtában mindkét kézre. Szeretném azt hinni, hogy csak unalomból csinálja, és a pályamunka ellen szól. Tegnap kimentünk terepre és ott semmi gond nem volt, a zablával sem.


Az utolsó előtti válaszolónak pedig köszönöm az építő jellegű hozzászólást. Szügyig érő sárban menjél te lovagolni, nekem a lovam épsége fontosabb, minthogy sárban csúszkálva botorkáljunk kint.

2016. febr. 11. 00:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jo labra ugrik be, akkor elvileg nincs sulyosabb problema, csak ellenall a palyamunkanak. Nalunk volt egy lo amelyik rendszeresen ezt csinalta, de o az egyik kezre hamisan vagtazott mindig, kiderult hogy neha becsipodott neki egy izulet es igy kenyelmetlen volt neki a hajlitas (persze nem santitott tehat ezt nehez volt rajta eszrevenni).


Ami esetleg segithet (nekem is ajanlottak mar) : elkezded felvenni a szajaval a kapcsolatot, kozben hajtod elore. Az egyik kezeddel (amelyikben nem az iranyito szar van) megfogod a nyeregparnat oldalt, es azt nem engeded el. Igy az a kezed tulajdonkeppen csak egy allando nyomast ad de nem bantja a szajat. A masik kezeddel rovidited - tagitod a kort, kozben adod hozza a labsegitseget folyamatosan.(kulso labszar heveder mogott, belso labszar hevederen). Kozben vigyazz, hogy "ne fekudjon ra a vallara" vagyis maradjon egyensulyban.

En meg a multkor azzal is rasegitettem, hogy leraktam a foldre kb 15 rudat, ket felkoralakot formazva belole, ami kozepen osszeert. Kb mint 2 egymasnak hatat forditott C betu. A kozepso egyenes vonal vegere raktam egy kis ugrast (nem magasat, kb 30 cm-t). Ezeken ugettem / vagtaztam at felvaltva, gyakorolva a hajlitast, es sosem tudta, hogy eppen melyik kezre fogjuk folytatni, esetleg az egyenes kozepen rahajtom az ugrasra (ezert nem volt magas az akadaly). Igy kenytelen volt folyamatosan odafigyelni es vegig egyensulyban maradni. De ezt persze akkor kellett csinalnom amikor mas lo nem volt a palyan mert az enyemnek az is elvonja a figyelmet...

Nem tudom mennyire segitettem ezekkel, vagy mennyire irtam le erthetoen, mivel nem Magyarorszagon elek es lovagolok, igy a kifejezeseket tukorforditassal irtam le...

2016. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló! Ki fogom próbálni amit írtál a szárakkal kapcsolatosan. Nagyon ritkán használtam sajnos a járóiskolát, rudakat, de most már gyakrabban elő fogom venni amíg sokáig bent kell vele dolgoznom, hátha szívesebben csinálja majd!
2016. febr. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!