Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha lovam makacs és...

Mit tegyek ha lovam makacs és nem fordul vagyis csak a fejét elfordítja néz kifelé de a ló meg megy előre és állandóan ügetne vagy vágtázna?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szóval fordítanád de a ló nem fordul el? Akkor külső csizmát használsz. Ha gyengébbre nem reagál akkor erősebben használod vagy ha még erre se akkor külső kézben a pálca és csizma és pálca egyidejűleg hat a nyakra és a farra. Állandóan ügetne és vágtázna? Próbáld meg lefutószárazni előtte. Mert lehet, hogy régen mozgott előtte. És tele van. Vagy ha még akkor is sietne akkor külső kézzel erőteljes felvételeket csinálsz. Ha beugrana vágtába akkor azonnal lefordít és erősebb kéz. Meg kell tanulnia ki a főnök, mert egyenlőre ő az.
2012. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy miért vágtázna mert mindennap mozgatva van!
2012. aug. 26. 17:39
 3/17 anonim ***** válasza:

Ne csak a belső szárat húzd, hanem a külsőt is, sőt, a külső szárat jobban kell használni (ezt úgy tudod gyakorolni, hogy belső kézbe veszed a szárakat és úgy csinálsz kisköröket, átváltást). És igen, a külső csizmádat is használd!

Ha elindul, ne emeld fel a kezedet semmiképpen sem. Fogd erősen a száját. Ha nagyon megy, támaszd le az egyik kezedet (nyomd a nyakára) és a másikkal húzd meg a száját ("tépd meg"). Vagy reszelheted is: jobb szár bal szár. Ha tényleg menős, és nem csak azért, mert tele van akkor jól jöhet egy erősebb zabla is (nekünk is az segített, eddig csikóval lovagoltam, átváltottam pelhamra, most annyit fejlődött, megtanulta a dolgokat, hogy akár vissza is cserélhetném).

2012. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: dőlj hátra, hogy a súlypontja keresése végett lassítani kényszerüljön. Ha vágtázol, ne ülj bele a hátába, hanem könnyíts ki, de ne teljesen vadászülésbe, hanem ugyanúgy maradjon egyenes a felsőtested. Ha menős lónak beleülsz a hátába, akkor még jobban menni fog. És egyébként sem valami egészséges dolog mindig úgy vágtázni.
2012. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ha pedig jól csinálta a dolgát, dicsérd meg
2012. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szia!Ömm az a baj hogy én még kezdő vagyok 1 hónapja van nálam a ló és ő is nagyon kezdő még és nem, értem ezt a belső meg külső csizmát meg szárat meg nem értek semmit!!:( Légyszi írj viszza!Köszi!Szia!
2012. aug. 26. 17:45
 7/17 anonim ***** válasza:
pontosan melyik részét nem érted? (:
2012. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A külső meg ezeket a belső dolgokat meg majdnem semmit:(
2012. aug. 26. 17:51
 9/17 A kérdező kommentje:
Az ab aj hogy a ló is meg én is nagyon kezdők vagyun még!!Sajnos!
2012. aug. 26. 17:53
 10/17 A kérdező kommentje:
Légy szíves írj vissza nekem ez a kérdés fontos lenne!!!
2012. aug. 26. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!