Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg apukámat...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Hogyan győzzem meg apukámat hogy vegyen nekem lovat? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés
Már több éve rendszeresen lovagolok.Édesapám venne lovat HA VENNE.Bértartásban tartanánk így ennyivel könnyebb lenne,nem kéne etetni,itatni,a lovászok,lógondozók végeznék el.Ahol mi tartanánk ott 25000ft havi bértartás van.Apa maga mondta nekem,hogy ő elég takarékosan,gazdálkodóan,és beosztottan költi a pénzét,és biztos lenne pénze havi 25000ft befizetésére.Lovasoktatásra nem lenne szükség,mert tudnék magam lovagolni,és terepre mennénk.Mondta hogy tudja mit érzek,mert gyerekkorában ő is szeretett volna lovat de az édesapja nem vett neki lovat soha.Ügetni,vágtázni lovardában és terepen is tudok.Lovardai alakzatokkal sincs gondom,pl átváltás,kiskör,nagykör,körben válts,átlóváltás stb.Szóval mindent tudok csak ugratni nem,de azt nem is csinálnám ha lenne is lovam.Meg ha gyerekkorában szeretett volna,és ő mondta hogy havi 25000ftot tudna fizetni,akkor a gyerekkori álma valóra válna,mert még MOST IS szeretne lovat,és az én álmom is valóra válna.Akkor miért nem vesz lovat?Hogyan győzzem meg,vegyem rá,hogy csak próbáljuk meg,azaz vegyünk egy lovat?(A lóhoz egy héten többször is kimennénk,ezzel nem lenne gond)

2016. febr. 16. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A lótartás nem csak a bértartás kifizetéséből áll. Oltani kell, féreghajtani, emellett bármikor szükség lehet állatorvosra, ami egy lónál nem kis összeg, arról nem is beszélve, hogy maga a ló sem olcsó.
2016. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kovácsot kihagytam a kiadásokból.
2016. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem azért nem vesz, mert felelősség. Ez a "Nincs szükségem oktatóra, mert én már annyira jól tudok lovagolni" dolog pedig régen rossz. Az, hogy egy iskolalóval tudsz vágtázni nem tesz eléggé egy lóhoz. Esetleg megpróbálhatnál valakivel felestartani, aki jobban ért hozzá, és ha Apukád látja, hogy megbirkózol a feladattal, akkor visszatérhettek a témára.
2016. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemled meg,primitív vagy mint a korodbeliek 80 százaléka.Örülj h még nem adott be egy kutyaotthonba.. Más által megkeresett pénz felett te meg ne diszponálj, ha kapsz belőle köszönd meg de ne legyen már pofád követelni is olyanból amibe nem a te verejtéked van benne. Szóval mindent tudsz csak semmit még :)
2016. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Szia, képzeld 2 éve én is ilyen helyzetben voltam. Már 8 éve lovagoltam, régóta szerettem volna sajátot, de sokáig bem volt rá igazából szükség, aztán viszont nem tudtam mások lován tovább fejlōdni, ezért kellett egy magas kéüesítésű ló. Neked tènyleg szükséged van rá? Ha nem akarsz ugratni se díjlovagolni, akkor lehet hogy nincs még annyira szükséged rá. Nem azt mondom, hogy csak versenyezni kell a lovaddal, de sok külömbség van a között, hogy szeretnél lovat, vagy igazán szükséged is van rá. Nekem csak akkor vettek a szüleim, amikor az utobbi volt.
2016. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nikolett Gyore válasza:
100%

Szia!

Egy lo tartasa nagyon-nagyon nem konnyu,felelossegteljes.

Nem kell meggyozogetni apudat,hogy megvegye neked a lovat. Egyreszt szerintem ha folyton eszt mondogatnad neki,hogy "Apu!!!! Vegyed meg letszi!!!" ,akkor az anyara menne. Szerintem eretteb az a viselkedes,ha megdolgozol erte.Segitesz neki,anyukadnak segitesz szorgosan.

2016. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!