Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg apukámat,...

Hogyan győzzem meg apukámat, hogy prémium tápot kell venni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nemsokára kiskutyám lesz és én nem akarok sz.r chappit meg darling pedrigree stb. ilyeneket venni, hanem Acana tápra gondoltam mert az még nem annyira drága mint pl. a Hill\'s de apukám nem érti meg hogy ezek mennyivel jobban a kutyának és nagyon drágának találja, képes lenne chappit venni.

Szóval megtudná valaki jól fogalmazni apukámnak miért jó prémium tápot venni és nem a sok sz.rt?

köszi


2009. júl. 21. 14:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván, ha ennyire fújod, hogy sokkal jobb az acana mint a többi, azt is eltudod mondani, hogy miért. Ne mástól várd, hogy megírja neked, amit te majd bemagolsz. Én is a prémium tápok mellett voksolok, ezzel etetem a kutyáimat, de azzal a különbséggel, hogy én dolgozom meg érte, és nem mással vetetem meg. Könnyen szövegelsz, hogy nem is olyan drága, hisz nem te dolgozol érte. De megteheted, hogy a zsebpénzed erre költöd, vagy diákmunkát vállalsz.
2009. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

Tény, hogy sokkal jobb a kutyának a prémium táp, de inkább szeressék és foglalkozzanak vele, mint hogy ilyet egyen.

Gyanítom apukád veszi a kutyát, a felszereléseit, a tápot, az oltásokat, Te pedig csak élvezed.

Gyűjts zsebpénzt, és álld Te a kutyus kajáját, akkor minden megoldódik:)

2009. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

nanananaa! Már vagy ezerszer elmagyaráztam neki, azért kérdezem mástól mert talán másnak hisz.

Sok mindent én fogok neki venni a saját zsebpénzemből.Amúgy apukámnak nincs kevés pénze csak nem érti meg hogy mért jobb.Egyébként szeretni fogom meg minden de épp ezért jó tápot szertnék venni neki képzeld.

2009. júl. 21. 15:30
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell bántani??? Haggyuk már abba ezt az állandó aljaskodást, meg kioktatást itt az oldalon. Igazatok van abban, hogy ha megdolgozna érte, értené, hogy milyen nehéz ennyi pénzt kutyára költeni!

De attól még nem kell ilyen modorban beszélni vele...

Sztem is drága táp kell a kutyánk, a sajátomon látom, aki 3 hónapos, hogy Happy Dogot kap, és jobban csillog a fekete szőre, mint az én hajam a egy kiló hajfénytől:)))))))

2009. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%

Szia Hány éves vagy?

mert talán apukád had döncse már el hogy mennyit tud havonta költeni a kutyára igen sok dolgot te veszel meg a zsebpénzedből de azt a zsebpénzt sem a fáról szeded hanem apukád,anyukád adja!

utána gondolkozz el hogy a kutyának te veszel e dolgokat vagy a szüleid!

és igenis a szűlők döntik el sajnos a mai világban nem egy gyerek dirigálhat a szüleinek örülj neki hogy kapsz kiskutyát drága pénzért!

2009. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

14 vagyok de mondom hogy apukámnak ez simán kitelne ráadásul egy 18 kg-os táp elég sokáig jó.Amúgy ez nem úgy van ahogy hiszitek.Apukám nem dönt mindenben én csak azért akarom meggyőzni hogy megértse miért jó, nemhogy vegyen, én is tudok venni van annyim. mármint egyszer 18kgset.

Nemvagyok annyira hülye mint hiszitek....jó drága a kiskutya tudom, oltások meg minden, de megéri.

2009. júl. 21. 15:44
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ha meg valaki azt írja, hogy nem prémium táppal etet, mint valami veréb csapat a közéjük tévedt idegen madárnak úgy estek neki, hogy azzal kell etetni, most meg cseszegetitek szegényt, hogy miért akarja meggyőzni a szüleit, hogy prémium táppal etessenek.


Azt mondják a prémium végül olcsóbban jön ki, mert kevesebbet eszik a kutya belőle. Esetleg egyszer vegyél egy csomaggal, hogy bebizonyítsd. Egyébként úgysem lehet meggyőzni, ha valamit nem akar elhinni, akkor sem fogja, ha az egész város kiabálja rá, hogy pedig az úgy van, sőt, akkor már csak azért se...

Ha nem sikerül ne keseredj el nagyon, elélnek és éltek állatok 20 évet happy dog, meg acana nélkül is.

2009. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Igen ezt elhiszem, de mióta tudom hogy mik vannak ezekben a rosszminőségű tápokban meg mennyire kevés tápanyag van bennük és ezzel eggyüt tudom hogy az acanában mik vannak és mennyire egészségesek én nem bírnék nyugodt szívvel rossz tápot adni a kölyöknek.

Egyébként anyukám bízik bennem, ő engedi h iylet vegyek.Csak apukám butuska

2009. júl. 21. 15:50
 9/27 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, szerintem itt választ fogsz kapni a kérdésedre:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__144603-mitol-..

2009. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Jó hogy van még ilyen gyerek aki jobban gondolkodik a szüleinél.

Mond meg apukádnak, hogy higgyen neked! Ha veszel chappit, abba nincs semmi hús, semmi vitamin, tápanyag, fehérje, szénhídrát, és ami még szükséges a kutyának. így azt pótolni kell... vitaminokkal, külön főzéssel, plusz tészta, rizs, zöldségek, hús... és a kutyának egy ilyen rossz minőségű tápból kétszerannyit kell adni, hogy ne maradjon éhes. ha pedig vesztek egy prémium tápot, akkor nem hogy nem kell, de nem is szabad kiegészíteni, mert a kutyának túl lesznek adagolva az alapanyagok. egy prémium tápból fele annyi kell adni, így nem csak kétszerannyi ideig tart, hanem még kiegészíteni sem kell... így szinte mondhatjuk hogy ha chappit vesztek drágábban jöttök ki, vagy valahol ugyanott tartotok.

sőt, sokszor ezekhez a prémium tápokhoz kaptok praktikus ajándékokat (táptartót, tálkát, takarót, vagy 1-2-3 kiló ingyen tápot, sok-sok apróságot)... ilyeneket nem lehet találni a chappinél meg a pedigréénél.

a kutyán látszani fog a jó táp, fényes lesz a szőre, életvidámabb lesz, jól pigmentált, és nem lesz hiánya semmiben.

a chappiben és társaiban, pedig ki tudja, milyen "hús" van (ha van egyáltalán, és ha van, azt honnan szerezték??) vagy hány állat szenvedett a kipróbálásuk alatt?

szóval...

sok sikert


u.i: nem értem miért húztátok le őt... hiszen ha apukája megengedte hogy kutyája legyen, akkor bizony azt is vállalta, hogy ő fizeti a kutya költségeit! és ebben a jó minőségű táp is benne van! hiszen 14 éves korban még nem dolgkozhat az ember!

2009. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!