Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás, már most vagy...

Lóvásárlás, már most vagy inkább később?

Figyelt kérdés

Van egy ló a lovardában ahova járok, akit meg szeretnék majd venni. Így is mindig én lovagolom ha ott vagyok, és amúgy sem ülnek rá gyakran mások mert elég temperamentumos ló. 16 éves kanca.

Sokat gondolok rá, hogyha az enyém lenne akkor másabb lenne, de végülis nem létszükséges azonnal megvenni.

Ugyanúgy ott tartanám stb.

De ha esetleg el akarná valaki vinni vagy ilyen helyzetben "elvásárolnám" más elől.

Mit ajánlanátok ebben a helyzetben?

Vegyem meg most, vagy csak később?


2016. febr. 26. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Vagy most, vagy soha..vagyis nem soha hanem később pár év múlva csak társnak lesz jó, így meg még lehet lovagolni...én megvenném most, nem elvásárlás..
2016. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira szereted ezt a lovat és van lehetőséged megvenni, tartani, akkor vedd meg most, mert ha halasztod, akkor lehet egyszer csak az üres helye fogad majd.
2016. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg megakarok venni egy lovat,nem itt kérdezem hanem megveszem. Újabb értelmetlen idióta tinédzserkérdés a listán. Megvegyem? Ne vegyem? Jobban nálad ezt kinek kéne tudni? Vetesd meg azt kész..
2016. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Azt már eldöntöttem, hogy meg fogom venni. A SAJÁT pénzemből, a tartását is a havi keresetemből oldom meg.

Csak az időzítést nem döntöttem még el és ezért gondoltam, hogy szívesen elolvasnám mások véleményét.

2016. febr. 27. 08:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Sosem tudhatod meddig marad ott, mikor adják el, mert 16 évesen egy lovasiskolában nem biztos hogy sokáig fog még tudni dolgozni. Én épp ezért nem is vennék ilyen korú lovat, de ez a te döntésed...

Mi lesz ha egy év múlva lerokkan? Fizeted még 10 évig a bértartást úgy hogy nem tudod már lovagolni?

2016. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megbeszéltem már a főnökkel, azt mondta, hogy ha meg akar tőle szabadulni, akkor nekem szól és nekem adja el.

Nagyon jó kondiban van, remélhetőleg még évekig nem rokkan le. Persze bármi benne van a pakliban. Érzelmileg nagyon fontos nekem ez a ló, és élete végégig szeretnék róla gondoskodni, ami nem egyszerű. Ezért vívódok még, hogy mikor vásároljam meg, talán ráérne később.

De amúgy igaz, ezt magamba kellene tisztáznom és döntésre jutni. :)

2016. febr. 27. 09:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már meg akar tőle szabadulni, akkor olyan állapotban is lesz az a ló..
2016. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Óóóó hány ilyet hallottam már, hogy szól a tulaj és megveszem... Aztán hányan pofára estek így.

Ha kell, a ló vedd meg most szerintem.

2016. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tulajnak azért jó, hogy van egy ilyen szerelmetes kislány talonban, aki vevőjelölt, mert sérülten, betegen is el fogja tudni neki adni a lovat, épp azért, mert érzelmileg kötődik hozzá. Ráadásul többért, mint másnak (mivel egy 16 év feletti iskolalónak az anyagi értéke lassan a nullához közelít).

Nyilván amíg lehet, addig használni fogja, hiszen most is azért tartja. Én az ilyen vásárlásokat nagyon nem tartom jó ötletnek. Egy elsőlovas tulajdonosnak még fogalma sincs, hogy mennyibe is kerül valójában a lótartás, mennyi extra költség merül fel. Megértem, hogy szereti a lovat, biztosítani akar neki minden földi jót, de amikor havi 30-40-50-60 ezerért annyit kap cserébe, hogy simogatja, meg esetleg nézi, ahogy a ló kezelést kap kezelés után, az annyira nem frankó. Nyilván ez bármilyen fiatalon vásárolt lóval is megeshet, de azért egy 16 éves iskolaló esetében vvárhatóan sokkal hamarabb jön majd el ez az idő.

2016. febr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak igaza van, egyébként 21 éves vagyok. Meg kellene gondolni igen, de nem szeretném, hogy kolbász legyen belőle.. :S nehéz helyzet ezt így mérlegelve..
2016. febr. 29. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!