Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kancából kilehet nevelni,...

Kancából kilehet nevelni, hogy sárlásnál ne hisztizzen?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat és a kiszemeltem egy kanca és tudtommal a kancák nagyon makacsak mikor sárlanak és nem szeretném ha sárláskor lehetetlen lenne a normális munka. Érdemesebb lenne nézni egy heréltet?

2015. dec. 28. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha értesz a lovakhoz, akkor kár volt a kérdést feltenni, ha meg nem értesz a lovakhoz, akkor meg kár venni lovat. Inkább keress egy edzőt és járj lovagolni. Te is és a jövőbeni lovad is jobban jár.
2015. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki nem neveled belőle. herélt vagy egy nyugodt csődör kiegyensúlyozottabb.
2015. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg az első válaszolón, mert sajnos vagy nem sajnos de igaza van. Ez csak általánosság, hogy makacs, vagy hisztis, mert igen, a legtöbb lóra jellemző, de azért nagyban egyedfüggő és sok minden befolyásolja azt, hogy egy adott ló hogyan viselkedik az ivari ciklusa alatt. Kinevelni ezt természetesen nem lehet, gondolj csak bele, az embereknél is látni a hasonlóságot. Nem tudom, hogy lány vagy-e vagy fiú, de mivel én az előbbi, tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor a mi viselkedésünk is más vagy más lehet. Ezt eltüntetni nem tudod. De nem kell kétségbe esni, és rengeteg olyan kancát ismerek, amelyeknél a sárlás nem olyan kifejezett, a munka ekkor sem okoz gondot.
2015. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 29. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en kancam:sarlik, egyflytaban tolja oda a segget a mellett levo hereltnek, meg hisztisebb is,de munka kozben semmi baj nincs vele. Viszont ismertem olyat is h az szerint teljesitett versenyeken is h sarlott vagy nem..
2016. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. jan. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!