Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám újra beugrasztan...

Hogyan tudnám újra beugrasztani vágtába?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 éve hogy lovaglom...saját ló ....már idős. 2 éve ugrattam be először vágtába akkor se ment először simán de utána be tudtam és kb 1 éve nem sikerül...nem tudom miért pedig ugyan úgy csinálom. Elég lusta de nem értem, hogy most miért nem tudom. Esetleg valami tanács?

2016. febr. 27. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy éve rá van hagyva, hogy azt csináljon amit akar. Nyilván nem fog beugrani, amikor tudja, hogy előbb utóbb békén hagyod úgyis, és nem erőlteted, akkor minek ugorjon be. Szerintem kérd ezdő, oktató segítségét, hogy mit hogyan csinálj, de ez nem megoldás ha a ló nem akat beugrani te meg ráhagyod. Azt kell csinálnia amit te akarsz nem azt amit ő.
2016. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazából pont 1 éve szedem kicsit össze eddig ügetni is alig akart arról nem is beszélek h nem fordult az utóbbi időben ez a 2 már megy....régen sokkal több mint ráhagytam...az edzőm azt mondta hogy addig nem jön míg be nem tudom ugrasztani
2016. febr. 27. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig szükség lenne az edzőre, hiszen ez a dolga, hogy segítsen. Mi az hogy csak ekkor meg akkor jön ha...? A helyedben keresnék egy másikat, aki normális és tényleg segít.
2016. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy itthon lovaglok és a környéken nincs olyan edző aki kijárna
2016. febr. 27. 12:22
 5/8 anonim válasza:

Véleményem szerint futószáron próbáld.Elsőnek csak lépés,utána ügetés majd egy ostorral (természetesen ne a lovat üsd csak úgy lóbáld vagy néha csettints vele egyet) ugrasd be vágtába.Mivel már 3 éve lovagolod ismered a mozgását.Felismered hogy mikor szeretne ügetésbe menni.Ilyenkor ne hagyd magad és csettints vagy lóbáld az ostort.Én is igy voltam és velem is azt csinált amit akart de apukám tanácsára ezt csináltam és bevált!

Sok sikert!

2016. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy te?És hány éves a lovad?
2016. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahova jártam lovardába, ott is volt pár lusta ló, nálam az segített hogy az ügetés ritmusára noszogattam, ha kellett erősebben (jó, egy 14 éves 40 kilós lány képzeled mekkorát tud rúgni rajta....) de előbb-utóbb beugrott mert nem hagytam magam, ha kell 10 percig cseszegettem.
2016. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
van, hogy fél óráig próbálgatom de semmi de köszönöm a válaszokat
2016. febr. 29. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!