Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mostanában elgondolkoztam...

Erdődi Maja kérdése:

Mostanában elgondolkoztam azon hogy jelentkezem az Epona Spanyol lovasiskolába. De nem tudom mennyibe kerülnek az elméleti oktatások és azt sem tudom milyen tájt vannak a gyakorlati oktatások és, hogy mennyi van belőlük egy héten?

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9, nem értek egyet. Nagyon nem. Akit ez a vonal érdekel, az nem fog abból sehova se jutni, hogy két éven át 365 napot ganézik. Szerintem aki ezt akarja tanulni, az nem várja el, hogy ingyen egy képzett, magasiskolai szinten dolgozó lovat toljanak a segge alá, nyolc irányból nyaljék fényesre, stb. De ha már ígér valamit, és valami totál másról ad papírt, akkor nem ártana azt előre leszögezni, hogy mit várjon az ember, különben meglepően ngy csalódás éri... Én legalábbis nem lennék elégedett, ha fél év alatt egyszer ülnék lóra, abból ugyanis még senki sem tanult meg lóval bánni... Márpedig a lovásznak nem az a feladata, hogy nagydíjat menjen.
2016. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nézd, ez az iskola azért működik így, ebben a formában és azért ingyenes a képzés, mert a tanulók a munkáért cserébe kapják a képzést és ők is lovagolnak napi szinten, illetve a bemutatókon is, illetve amikor én érdeklődtem, még ösztöndíjat is fizettek. Gondolod, hogy olyan lovasokat tesznek fel a bemutatókon ezekre a ménekre akik az előző két évben félévente ültek rajtuk és annyira tudnak lovagni amennyire azt a felvételi megköveteli (alapszinten)? Minden bizonnyal...


Magyar fejjel biztos nehéz ezt megérteni, de külföldön ez így működik, nem derogál istállómunkát végezni, órákat venni, majd egyre többet lovagolni, versenyezni, bemutatózni, így lehet kinevelni egy ilyen intézmény, sportlovarda, versenyistálló, stb saját, minden téren kompetens lovasait. Az elején kell kezdeni.

A bécsi iskolában se csinálsz mást eleinte, csak istállómunkát meg ülsz a futószáron és érdekes, ott is kapsz lovász bizonyítványt 3 év után. Tisztára derogáló, nem? Azután viszont kap a lovas egy mént, amit ő képez ki. Nyilván azok is kezdő szinten tudnak csak megülni a lovon három év után, elvégre csak lovászok...

2016. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez egy OKJ képzés. Azért ingyenes, és azért csak addig, ameddig, mert az állam fizeti. Szóval egyáltalán nem a munkádért cserébe kapsz valamit.

És nem, nem azt mondtam, hogy derogálna dolgozni, de jó, hogy máris messzemenő következtetéseket vonsz le, és személyeskedsz. Csak azt mondtam, és ezt tartom, hogy az, hogy félévente felüljek, amúgy meg egész nap ganézzak, stb., amiért más normális helyen pénzt kap, minimum visszás, és hosszútávon sem épp kifizetődő, kezdve azzal, hogy a szakmai fejlődés elég esélytelen így.

Ami a felvételit illeti, azért az alap szintnél töbet kérnek, legalábbis ha jól értelmeztem a leírást, akkor a jelentkezőket még egy két hetes intervallum után szűrik...

2016. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy a három jármódban biztosan üljön, ismerje a patanyomfigurákat és tudja a lovat támaszkodtatni, az egy alapszintű lovastudás.


Oké: honnan veszed, hogy félévente ülnek lóra? Szerinted aki két éve ott tanul, a te elméleted szerint négyszer ül lovon, az le tud nyomni egy olyan bemutatót, még akkor is, ha csak karüsszelben lovagol?


Nem csak addig ingyenes. Végig ingyenes, 3 év után belovagló papírt is adnak, aminek szintén nem az a lényege, hogy a lovas belovagló vizsgával rendelkdezik, hanem az, hogy hol szerezte, mert xy okj gyorstalpalón bárki kaphat ilyet, a fenekét kitörölheti vele, de a tapasztalatot, a tudást, amit az Eponában megszerez, sehol máshol. A papír itt csak extra, senki nem azért jár oda, hogy xy papírja meglegyen, ilyen szempontból teljesen irreleváns.

2016. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk!

Én voltam eponás, és életem legszarabb éve volt!

Az ösztöndíj, amit kapunk, szépen megtartják! Egy árva forintot sem láttunk belőle, mert az nekik jár az "oktatásért". Igaz hogy az első 2 év lovász, és ahhoz jár a ganézás is, DE: nem napi 8-12 órában, hólapáttal. Próbáltatok már 60 ló alól kitrágyázni vasvilla nélkül? Ezek után, ha kész vagy és kibírtad, akkor sem lovagolhatsz. Találni fognak valamit amibe beleköthetnek. Aztán persze ordibálás.


Nem hazudok, lehet szidni hogy csak nem akartam eléggé, vagy ne várjam hogy rögtön díjnyertes lóra ültetnek. Nem ezt vártam, csak annyit hogy a munkámért cserébe tanulja meg a nevem, és ha már lenyúlja az ösztöndijat, sőt még havi 10-20 ezreket különböző indokkal, akkor tanuljak mást is. Mert ez emlitett elméleti oktatás havi 1 óra! havi 60 perc, ha mázlid van. Igazából a "diákok" ott ingyenmunkások, csak az ül lóra aki szép pénzt fizet. Valamint a lovakat is verik! Nem kicsit, nem csak néha. Napi szinten ápoltunk vérző sebeket, és sétáltattunk sokkos lovakat! Szégyen az a hely, be kellene záratni!


Aki szereti a lovakat, és saját magát becsüli, az nem megy oda!

2016. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De sajnálom, szomorú ezt olvasni
2016. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Az igaz hogy nincsenek születek a tanév alatt?
2016. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Az igaz hogy nincsenek szünetek a tanév alatt?
2016. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!